yaklaşık 3 aylık muhabbet kuşum yemliğinden yem yemiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cemoben
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cemoben

Yeni Üye
yaklaşık 3 aylık muhabbet kuşum yemliğinden yem yemiyor kafese astığım ballı yemi yiyor ve su içmiyor elimle içirmek zorunda kalıyorum yemliğe nasıl alışır ve su içer geleli 2 gün oldu ve ötmeye bile başladı

yaklaşık 3 aylık muhabbet kuşum yemliğinden yem yemiyor kafese astığım ballı yemi yiyor ve su içmiyor elimle içirmek zorunda kalıyorum yemliğe nasıl alışır ve su içer geleli 2 gün oldu ve ötmeye bile başladı
Öncelikle aldığınız ballı yemin nasıl üretildiğini bilmiyorsanız o yemi vermeyin,şekerli yemler de vermeyin.
Şeker mantara davetiye çıkartır buna dikkat edin.
Suyunu gözünün görebileceği yakın yere takınız ama içine dışkı girmeyecek şekilde konumlandırın. Zamanla alışır. Yemliği de gözünün görebileceği yakın yere konumlandırın zamanla alışır yerler zaten sonra da yem kabını kafesin yem takma yerine konumlandırırsınız. Eğitim içinse hem forumumuzdaki bilgi paylaşımı notlarından hem de youtube kanallarından bakabilirsiniz.
Kuş için her hafta düzenli olarak vitamin ve probiyotik takviyesi vermek de gerekir en kısa sürede temin ediniz. Haftada 1 kez vitamin,haftada 1 kez probiyotik verilmelidir,aralarında 3-4 gün boşluk koyarak birbirine karıştırmadan veriniz suya katarak.

Merhaba,öncelikle ballı kraker kullanmayın onun yerine dal darı verebilirsiniz ama haftada bir yeterli fazlası yağlanma yapar.Bir kaç gün zaman tanıyın muhakkak kendi yemi bulup yiyecektir hatta siz gormeden yiyor bile olabilir endişelenmeyin.Bu zamanlar elinize alıştırmak için en iyi zamn hergun elinizle yem ikram edin ilk yemiyor gibi olabilir elinizden kaçabilir sabırlı olun ve bekleyin yemi yemek için elinize muhakkak gelicektir.Gun içinde salın odayı ve çevreyi tanısın ve lütfen kuş için güvenli bir oda tercih edin mümkünse konabilecegi bir alan olsun Kafesin kapılarını açık bırakın kendi susayinca yada acıkınca kafesine kendi girip çıktığını göreceksiniz.İlk zmanlar kafese koymak istediginjzde girmek istemeyebilir kovalamayin bir tünek alın ve tünek yardımı ile kovalamadan sabırla yerine koymayı deneyin olmadıysa elinize dal darı alın ve dal dariya gelmesini bekleyin biraz dal darıyi yemeye daldiginda yavaş hareketlerle kafase koyun.Kusu kovalamaniz size olan güveni kaybetmesine sebep olur aynı zmanda hızlı ve korkarak ucacagi için bir yerlere çarpıp zarar gorebilir.
Takviye kullanıyor musunuz ?
Kullanmıyorsanız
Entrobac probiyotik
Gervit w multivitamin
BT amin forte b vitamini
Kulanmanizi oneririm.Sağlıkla kalın.

Geri