Yaşlı muhhabet kuşumda oluşan kist

ouzqan

Yeni Üye
Herkese merhaba hayırlı forumlar. 14 yaşındaki erkek muhabbet kuşumun popo kısmındaböyle bir siyah kist oluşumu başladı sebebi nedir acaba ?

Rutin olarak yem yiyor sadece ve iştahında hareketlerinde konuşmasında hiçbir aksaklık yok iken böyle bir şey oluşması biraz garip geldi Yaşlı olduğu için acil yardımınızı bekliyorum.

Kuşumun yemi sadece versele laga muhabbet kuşu yemi vitamin olarak da ger vit harici kulumuza uyguladığımız bir kür bulunmamaktadır.

Öncelikle hayvan çok kilolu. Bol bol hareket ettirin uçmaya teşvik edin. Sık sık uçurun ama. Beslenme düzenini yazın ona göre tavsiyelerimiz olabilir.

Ayrıca neem yağı ( tesbih ağacı yağı ) alın siyah bölgeye sabah akşam sürün biraz ovun yağı cildine yedirin . 10-15 sonra tekrar resim paylaşın.

Öncelikle hayvan çok kilolu. Bol bol hareket ettirin uçmaya teşvik edin. Sık sık uçurun ama. Beslenme düzenini yazın ona göre tavsiyelerimiz olabilir.

Ayrıca neem yağı ( tesbih ağacı yağı ) alın siyah bölgeye sabah akşam sürün biraz ovun yağı cildine yedirin . 10-15 sonra tekrar resim paylaşın.
Hocam bizim fıtığa da iyi gelir mi

Fıtık ve lipom var
fıtık doğuştan beri var olan birşey di zaten pet shopda bu halde tek kaldığı için almıştım Lipom için öneriniz ameliyat mı sadece malum kuşum yaşlı ameliyata pek yanaşırlar mı sanmıyorum

hocam normal halini atayım isterseniz ama inanın fit bir kuş ama yinede hareket ettiririm o sorun değil. yanlız 14 yaşında olduğu için artık uçmaya pek hali yok. tesbih ağacı yağını yarın hemen temin edeceğim peki ne etkisi var tam olarak birde yan etki olur mu ?

Fotograf yanıltmadıysa karnı top gibi. Kilolu bana kalırsa fotografa göre. Hassas tartı varsa tartın.
Neem yağının yan etkisi yoktur. Orayı yumuşatır. Hayvanı rahatlatır ve varsa enfeksiyon veya parazit yok eder.

Kuşun görünüşü normal değil,hasta mı yoksa yaşlılıktan mı bilemiyorum ama yakında ölüm gerçekleşebilir izlenimi verdi bana.

Kuş yaşlı. Bence sık sık uçmamalı. Tedbirli ve kısıtlı uçurmalı. Kuşun mecali kalmamış

Geri