Yaşı ve türü nedir?

Burak YURDAKUL

Yeni Üye
İyi günler dün yeni bir muhabbet kuşu aldım 2,5-3 aylık dedi aldığım yer erkek olarak aldım fakat türü ve yaşı hakkında emin değilim birde gagasının kenarlarında siyahlık var bu sanırım yavruluktan yeni çıktığının göstergesi kuş çok durgun,sanırım biraz hastalığı var yem yemesinde sorun yok maşallah göbeği hep şiş yabanide değil elime geliyor ve duruyor ama çok durgun onuda ortama yeni gelmesine bağlıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Erkek olduğundan eminim onda sıkıntı yok cevabınız için teşekkürler yinede :) Daha çok yaşını tahmin edemiyordum 40 tl ye sahiplendim bu arada.

Gaga ucunda siyahlık var gibi geldi. Doğruysa 1,5 - 2 aylık, siyahlık kaybolmuş ise en fazla 2 - 3 aylık. Asıl önemli olan ele alışması. Bir an önce eğitime başlayın.

Doğrudur Bülent bey gaga kenarlarından hafif siyahlıklar mevcut ele alışmasında sorun olacağını sanmıyorum elimi uzatınca direk çıkıyor uysal gibi şimdilik eve yeni geldi 3-4 gün sonra alışsın iyice kendini belli eder diye umuyorum şimdilik elime alıp konuşuyorum sesime alışsın diye ilerleyen zamanlarda karakteri dahada belli olur bakalım :)

Geri