Vitamin kullanımı.

alienjanna

Paylaşımcı Üye
merhabalar kuşuma sera mineral plus v sıvı vitaminden aldım. Bunu kaç günde bir suyuna karıştırarak yani hangi sıklıkta kullanmam gerekiyor?

Haftada 2 kere yeterli olur

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar ben de bugün fotodaki vitamini aldım. Kuşlarımı ayırdım. Ayrı suluklarda ne miktarda kullanmalıyım ve kaç günde bir değiştirmeliyim? Bilgilendirirseniz sevinirim. Selamlar...
20170915_190445.jpg

Merhabalar ben de bugün fotodaki vitamini aldım. Kuşlarımı ayırdım. Ayrı suluklarda ne miktarda kullanmalıyım ve kaç günde bir değiştirmeliyim? Bilgilendirirseniz sevinirim. Selamlar...Ekli dosyayı görüntüle 14953

O vitaminin kutusunda ölçeği var bende avisol kullanıyorum. İlk başladığımda yarım ölçek koyyordum aldığım yerde öyle demişlerdi. Şimdi 4-5 damla damlatıyorum. Suları hergün değiştiriyorum. İki hafta da bir sularına sirke koyyorum. Sirke koyduğumda vitamin koymuyorum. Benim reçetem böyle ama Üstadlar daha iyi bilgilendirir :) kolay gelsin

O vitaminin kutusunda ölçeği var bende avisol kullanıyorum. İlk başladığımda yarım ölçek koyyordum aldığım yerde öyle demişlerdi. Şimdi 4-5 damla damlatıyorum. Suları hergün değiştiriyorum. İki hafta da bir sularına sirke koyyorum. Sirke koyduğumda vitamin koymuyorum. Benim reçetem böyle ama Üstadlar daha iyi bilgilendirir :) kolay gelsin
Teşekkür ederim. Ben 5 cc vitamini iki suluğa böldüm.

Her suluğa 45 Damla'ya tekabül ediyor. Acaba benimde mi böyle kullanmam gerekiyor size göre ben çok az kullanıyormuşum
Ben üzerinde yazan kullanıma göre kullandım bugün. Orada tek kuş için 2,5 cc diyor. Ben de 5cc'yi iki sulağa bölüp kullandım. Ama forumda uzmanların bilgisi olabilir düşüncesiyle sormak istedim.

Eczaneden damlalık alırsanız daha kolay kullanırsınız. Kendi ölçeği pek kullanışlı değil. İlk önce damlalıkla ölçeğin kaç damla aldığını ölçüp ona göre kullanabilirsiniz. Tek veya bir çift kuşunuz varsa, akşamdan suluğu alıp sabah vitaminli suyu hazırlarsınız, suluğun dörtte birini doldurup orantılı olarak vitamin damlatırsanız ve akşama da suluğu yıkayıp taze su koyarsanız hem israf yapmamış olur hem de daha sağlıklı kullanırsınız.
Aldığınız ürün multivitamin değil, aklınızda bulunsun. Bunun yanında dönüşümlü olarak aralıklarla multivitamin ve B vitamini de kullanmanızı öneririm.

Eczaneden damlalık alırsanız daha kolay kullanırsınız. Kendi ölçeği pek kullanışlı değil. İlk önce damlalıkla ölçeğin kaç damla aldığını ölçüp ona göre kullanabilirsiniz. Tek veya bir çift kuşunuz varsa, akşamdan suluğu alıp sabah vitaminli suyu hazırlarsınız, suluğun dörtte birini doldurup orantılı olarak vitamin damlatırsanız ve akşama da suluğu yıkayıp taze su koyarsanız hem israf yapmamış olur hem de daha sağlıklı kullanırsınız.
Aldığınız ürün multivitamin değil, aklınızda bulunsun. Bunun yanında dönüşümlü olarak aralıklarla multivitamin ve B vitamini de kullanmanızı öneririm.
Teşekkür ederim. Multivitamin ve B vitamini konusunda tavsiye edebileceğiniz marka var mıdır?

Vet Schroeder Med Tollyamin Forte olabilir
Ben şu anda biyoteknik ürünlerini kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Yani elinizdeki ürünün multivitamin ve B vitamin kompleksi de var, onları da kullanabilirsiniz.

Geri