Veterinerlere güven

--Blue Ice--

Meraklı Üye
merhabalar veterinerlere güveniniz nasıl?ben açıkcası güvenmiyorum..gecen sene muhabbet kuşumdan kan,dışkı örneği aldı bi veteriner az kalsın hayvan ölüyordu..o günden sonra güvenim hiç kalmadı..kuşum 2 senedir bende ve geldiğinden beri öğürme refleksi var böyle ördek gibi culk culk gibi değişik bi ses çıkarıp kusmaya çalısıyor sanki..daha önce gittiğimde candida diye bi kursak mantarı var demişti veteriner.her çeşit ilacı kullandım geçmedi..selçuk yüksel hocama video attım o da kuş kızışmış ondan dedi..benim durumum da olan arkadaslar var mı yazabilirler mi?

Hocam hiçbir hastalık 2 sene sürmesine rağmen öldürmeden bırakmaz. Astım hariç. Hangi ilaçları ne doz ve sürede kullandığınızı ayrıntı yazın ve dışkı ve video paylaşın.

Yani kesin ölür müydü demek istediniz anlayamadım @Selçuk YÜKSEL hocam.
Benim kuşun neşesi iyi yem yemesi iyi..ama tik olmuş artık öğürüyo ama ağzından öyle salyalı kusma çıkmıyo koku da yok..

Ekli dosyalar

• B8BE5965-00DF-4804-837F-3D3844E0A13D.jpeg
    B8BE5965-00DF-4804-837F-3D3844E0A13D.jpeg
    1,021.8 KB · Görüntüleme: 14
Augmentin 7-14 gün arası
Tetra mezatin 5-7 gün
Flagyl 5-7 gün
Metpamid çok az bir süre
Flucan 5-7 gün

Bu hızla giderseniz piyasada antibiyotik ve türevlerinin sürkilasyın sorunu kalmaz. Aynı tarz ilaçları ikişer kez kullanmışsınız. Evet hala dediğimin arkasındayım. Kuş kur yapıyor.

Muhabbet kusundan daha dogrusu kanatlıdan anlayan veteriner sayısı azdır yani şöyle ifade ediyim bu forumdan hasta kuslarını tedavi eden insan sayısı veterinerde tedavi eden sayısını heralde 100 e katlar cunku burdakiler yılların tecrubesini aktarıyor, veterinerler teorik olarak kitaptan öğrendiklerini aktarıyor yani 5 10 yılını kus beslemeye vermiş emek vermiş sevgi vermiş yasayarak öğrenmiş birisinin tecrubesine daha cok guvenirim tabiki işini iyi yapan veterinerlere saygımız sonsuz ama ben kendı adıma burdakı veya baska forumdakı ustaların bilgilerine daha cok guveniyorum.

Bu hızla giderseniz piyasada antibiyotik ve türevlerinin sürkilasyın sorunu kalmaz. Aynı tarz ilaçları ikişer kez kullanmışsınız. Evet hala dediğimin arkasındayım. Kuş kur yapıyor.
Veteriner candida demişti Ama dediğim gibi bu ilaçları kullandım geçmedi..sanırım candida bütün kuşlarda bulunuyormus araştırdığıma göre..veteriner kesin beni para makinesi gibi gördü..en iyisi bir daha gitmemek.

@Selçuk YÜKSEL hocam son olarak görüşünüz nedir kusma ile ilgili?
Bir de bu Candida dediğim gibi her kuşta bulunuyor dimi?

Az miktarda her kuşta olabiliyor. Fazla üretince zarar veriyorlar. Kuşunuzda bir hastalık tespit edemedim. Ya sağlıklı yada ben anlayamadım..

Kuş kur amaçlı kusuyor hocam. Hal ve hareketlerinde hastalık belirtisi olursa videosuyla birlikte paylaşın.

Benimde aynı durumda bir erkek kuşum vardı. yanına kızgın bir dişi aldım. tüm rahatsızlığı geçti. çiftleşme istiyormuş meğerse kerata.

Geri