uzman üreticiler bir bakabilirmi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ranc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ranc

Yeni Üye
dostlar kendi yavrumun yavrusu oldu başka bir eş kuşla malesef ilk seferde 1 tane çıktı kuş tamamen sağlıklı hiç bir sıkıntısı yoktu yavrusunun bütün tüyleri dökülüyor kabarık kıvırcık bi şekilde erkeğinde uzun tüyleri yok kanat uçamıyor bir kaç aydır anladığım kadari ile fransız tüy hastalığına yakalanmış şimdi bu hastalığı tedavisi yok diyorlar hiç başınıza geldimi böyle bi durum ne yapacağımı bilmiyorum 15-20 ye yakın yavrum oldu ve bir tek bu kuş sonradan böyle oldu uzun kanat tüyleri döküldü ve yavrusuda böyle oldu ne yapabilirim yumurtayı eksik etmiyorum ama hayvanın tüyleri dökülüyor babasında o kadar bir şey yok zaten 7 ay sonradan bu hastalığa nası yakalanıyor anlamıyorum bir türlü kafam almıyor sadece uzun kanat tüyleri yok ama yavru çok sıkıntılı durumda ben bunları ayırdım daha eşleştirmem bile bile lades olmaya gerek yok ama elimde kalan tek yavruya elimden geldiği kadar bakacağım deneyimi olan varmı bu durum hakkında

Ekli dosyalar

• IMG-20180120-WA0010.jpeg
    IMG-20180120-WA0010.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20180120-WA0004.jpeg
    IMG-20180120-WA0004.jpeg
    851.5 KB · Görüntüleme: 25
Tam olarak anlatmak istediğinizi anlayamadım, ancak Molt hastalığına yakalanan kuş eşleştiği zaman yavrularına geçer, kalıtsal bir rahasızlıktır. Kromozamlar ters düştüğünde çeşitli rahatsızlıklar ve özellikle tüy rahatsızlıkları karşımıza çıkar, bu da genelde akraba evlilikleri sonucu olur. Siz tüy problemi olan kuşların eşleşmesini yaptığınız sürece, aynı problemi elde edersiniz. Temeldeki çifti ayıranız ve üretmeseniz iyi olur, tahminim bu genetik oluşum erkek ile başlıyor ancak yine de tam bilemiyorum. Bu yüzden işinizi ihtimallere bırakmayın. Bu konu hakkında daha bilgili olan arkadaşlar muhakkak cevap vereceklerdir, yanlışım varsa da düzeltirler. Geçmiş olsun.

Konu başlğından dolayı konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri