Uyutarak tırnak kesimi mümkün mü ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Saltuk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Saltuk

Yeni Üye
Çok ürkek bir muhabbet kuşum var tırnağı 5 yıldır hiç kesilmedi.Tutmak mümkün değil,hadi tuttuk diyelim kalp krizinden gider.Çözüm yolunu araştırıyorum

Çok ürkek bir muhabbet kuşum var tırnağı 5 yıldır hiç kesilmedi.Tutmak mümkün değil,hadi tuttuk diyelim kalp krizinden gider.Çözüm yolunu araştırıyorum
Saçmalamayın,kus ele almakla ölmez...İşi bilen,tutmasını kesmesini bilen birinden yardım alıp tırnaklarını kestirin...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saçmalamayın,kus ele almakla ölmez...İşi bilen,tutmasını kesmesini bilen birinden yardım alıp tırnaklarını kestirin...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
maalesef öyle ölümler gerçekleşebiliyor bir yakınımın kuşu avcuna almasından dolayı kalp krizinden gitmişti dikkat etmekte fayda var

hayatında hiç kuş tırnağı kestinmi? tırnakların içinde çok ince kırmızı kan damarları var onu kesersen kan kaybeder ölüme kadar gidebilir ışık altında dikkatlice yapmak lazım o işi damarları görebilmek için

Ben hiç tırnak kesmedim zaten tahta tünekler sağ olsun sanki törpü gibi görev görüyor.Kendim dut dallarından bir alan yaptım oranında faydası oldu sanırım.Kendine kendine hallediyor Haydarım:)Sizde kesmek için ani karar vermeyin Allah korusun yanlış bir hamlede kötü şeyler olabilir.

ne tırnak kesmesi ya kaldımı böyle şeyler hala.Alın doğal ağaç dalı 1-2 tünek ekstra ahşap veya kireç taşından oyuncak hayvan zaten kendi hallediyor bu tarz işleri.Dışarıdaki kuş nasıl veterinere gidip tırnak kestirmiyorsa sizde kesmeyin hayvanın tırnagını veya gagasını.Alın ekipmanları hayvan kendi halleder.

@monkemre1 bir iki konuda daha gördüm bu tarz cevaplarini rahatsiz oldum, insanlari terslemeden önce seninle ayni imkanlara ve şartlara sahip olduğundan emin olmalisin. insanlar acemi olabilir, ücra bir yerde oturuyor olabilir, ekipman alacak imkani olmayabilir ve hatta kuşlari alinan gaga taşi vb seylerle ilgili olmayabilir. bazi konularda senden daha hassas olabilir gibi gibi..
tersleyerek degil doğru bilgilerle yardimci olalim bence.

Ahşap tunek alın tırnak sorunu büyük ölçüde azalır

Kuşu zifiri karanlıkta falan almayın elinize iyice korkutmayın,baktığımız hayvanlar doğal ortamında olmadığı için doğadaymış gibi düşünemeyiz.Benim kuşum genelde kendisi kısaltıyor görüyorum.Yapmadığı zaman ben dikkatlice alıyorum uçlarından.Çok uzun tırnak iyi değil bi yerlere takılıp incinme,kırık bile yapabilir.Benim kuşumun ayakları mora çalıyor damarları görmek çok zor.Işık yardımıyla yapıyorum.Çok dikkat istiyor gene de tecrübeniz yoksa kendiniz denemeyin.Ele alınmakla bir şey olsa benimkine olurdu,eldeyken görseniz kriz geçiriyor sanırsınız.

Eğer çok uzamışsa kesmeniz gerek. Eğer tecrübeniz yok ise siz sakın kesmeyin, yakınınızda üretici varsa götürün keserler. Tırnağı uzun olan kuşların ayağı tüllere takılıp, incinebiliyor hatta kırılabiliyor.

@monkemre1 bir iki konuda daha gördüm bu tarz cevaplarini rahatsiz oldum, insanlari terslemeden önce seninle ayni imkanlara ve şartlara sahip olduğundan emin olmalisin. insanlar acemi olabilir, ücra bir yerde oturuyor olabilir, ekipman alacak imkani olmayabilir ve hatta kuşlari alinan gaga taşi vb seylerle ilgili olmayabilir. bazi konularda senden daha hassas olabilir gibi gibi..
tersleyerek degil doğru bilgilerle yardimci olalim bence.

burda tersleme yok verilen bilgiler dogru bilgiler.Bilinçsiz yapılan tırnak kesimi hayvanı strese sokar.Bu işin tek çözümü ahşap tünek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri