Uyurken kapı gıcırtısı gibi ses çıkartıyor

AimerLuna

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşumu yaklaşık iki gün önce öğürürken gördüm. Öpücük atıyor gibi ses çıkarttığını sanıyordum 1-2 defa ama bu sefer gördüm ki yem çıkarttı. Çıkarttı ama yuttu hemen kusmadı yani. Bir saattir de uyurken mık mık sesler çıkartıyor çok hafif. Biraz önce de kapı gıcırtısı gibi sesler çıkarttı. Yanına gittiğimde sustu şimdi de tık tık sesler çıkartıyor. Nefes alırken ses çıkartıyor ve göğsü şişip şişip sönüyor. Hapşırıyor şimdi de... Bu konuyu yarım saattir yazıyorum, yarım saattir de yeni bir şey yapmaya başlıyor. Hapşırık yeni geldi.

Bu uyurken çıkarttığı sesler: https://voca.ro/13dHzD9nOCpa

Bu da uyanıkken: https://voca.ro/1aEESLTsmoec

Mama kabına oturarak uyuyor şimdi. Birkaç dışkısı var yardımcı olur belki:

Ne yapmam gerekiyor? Neyi var? Üşüttüyse nasıl üşüttü odam o kadar sıcak ki. Geçen gün kardeşlerimin odasını gezdik birlikte... O yüzden mi oldu acaba? Tedavisi nedir yardımlarınızı bekliyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Halsiz değil hareketli yem de yiyor. Ben gervit w vitamin de veriyorum ona. Biraz önce koydum tekrar suyuna. Dışkısını yarın sabah atayım. Şimdilik iyi görünüyor. Garip garip sesler çıkartınca endişelendim birden. Sabah daha detaylı olarak istediklerinizi atayım.

Eklemeyi unuttum, sulu hapşuruyor. Yarım saatte 4-5 kere hapşurdu.

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Halsiz değil hareketli yem de yiyor. Ben gervit w vitamin de veriyorum ona. Biraz önce koydum tekrar suyuna. Dışkısını yarın sabah atayım. Şimdilik iyi görünüyor. Garip garip sesler çıkartınca endişelendim birden. Sabah daha detaylı olarak istediklerinizi atayım.
Siz uygun olunca atın, yardımcı olmaya çalışırız.

Bana sağlıklı gözüktü. Dışkıları da güzel. Aynı şeyi kafes için söyleyemeyeceğim ama. Güzel büyük bir kafes ama plastik tünek kullanıyorsun. Kuşa güzel bir tahta tünek al da rahat etsin. Salıncağın da bir kafes için oldukça gereksiz bir oyuncak olduğunu söylemem lazım.

Teşekkür ederim :) Tünek de alacağım aklımda. Buradaki pet shopta kalmamıştı alamamıştım. O salıncağa da hiç binmiyor gerçekten. Çıkartayım en iyisi yer kalabalığı yapıyor. Bir de çıngıraklı bir şey var onunla da oynamıyor hiç. Önerdiğiniz dikkatini çekebilecek bir oyuncak var mıdır tünekle birlikte alayım?

Teşekkür ederim :) Tünek de alacağım aklımda. Buradaki pet shopta kalmamıştı alamamıştım. O salıncağa da hiç binmiyor gerçekten. Çıkartayım en iyisi yer kalabalığı yapıyor. Bir de çıngıraklı bir şey var onunla da oynamıyor hiç. Önerdiğiniz dikkatini çekebilecek bir oyuncak var mıdır tünekle birlikte alayım?
Merdivenler hoşuna sanırım. Eğer yeterince ilgileniyorsan oyuncağı ile oynamaz, ki bu güzel bir şey. Şu şekil bir oyun alanı yapabilirsin;
Screenshot_20201206-013835.jpg

Geri