Uyuma şekli değişikliği ve dışkı

Hayvansever03

Onursal Üye
Merhaba. Kuşum tüneğinde kafasını geriye yaslayarak uyurdu hep. Bu aralar eğilerek uyuduğunu görüyorum ve altında tümsek halinde kakası birikmiş oluyor. Bir sorun var mı yok mu bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Dikkat ederseniz başının orası çok alçak ama nedense orayı tercih ediyor.

Dikkat ederseniz başının orası çok alçak ama nedense orayı tercih ediyor.
Uyuma şekli bir problem teşkil etmez, ister sırtına gagasını gömer, isterse de başı önde uyur.
Yalnız suluğunuz aşağıda, dışkı bulaşma ihtimali var, onu yüksek bir yere alın bence. Alttaki tüneği de kaydırın ki dışkı tabana düşsün, tüneğe değil.
Kolay gelsin.

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk

Uyuma şekli bir problem teşkil etmez, ister sırtına gagasını gömer, isterse de başı önde uyur.
Yalnız suluğunuz aşağıda, dışkı bulaşma ihtimali var, onu yüksek bir yere alın bence. Alttaki tüneği de kaydırın ki dışkı tabana düşsün, tüneğe değil.
Kolay gelsin.

Teşekkür ediyorum:) dışkı kıvamı ve renginde sorun yok değil mi?

Teşekkür ediyorum:) dışkı kıvamı ve renginde sorun yok değil mi?
dışkıda herhangi bir sorun görünmüyor dışkının tabana düşmesi için gerekli konumlandırmayı yaparak suluğu da yukarı alarak sorunları ortadan kaldırmış olursunuz

Hazır konu açmışken şu sorumu da paylaşmak istiyorum. Kuşum salıncağın ucuna poposunu sürtüyor. Salıncak da plastik. Bunu neden yapıyor ve bu durum poposuna zarar verir mi? Tahriş eder mi? Yapmasını nasıl önleyebilirim? @MeHeDe @nevzatyasar

Hazır konu açmışken şu sorumu da paylaşmak istiyorum. Kuşum salıncağın ucuna poposunu sürtüyor. Salıncak da plastik. Bunu neden yapıyor ve bu durum poposuna zarar verir mi? Tahriş eder mi? Yapmasını nasıl önleyebilirim? @MeHeDe @nevzatyasar
Muhtemelen salıncakla çiftleşmeye çalışıyor. Tek ve kızışmış erkek muhabbetler yapıyor bu tür şeyler. Ya eş alın, yada elma vererek sakinleştirin. Elma sakinleştiriyormuş. Yulaf ta (az miktarda) verebilirsiniz.

Muhtemelen salıncakla çiftleşmeye çalışıyor. Tek ve kızışmış erkek muhabbetler yapıyor bu tür şeyler. Ya eş alın, yada elma vererek sakinleştirin. Elma sakinleştiriyormuş. Yulaf ta (az miktarda) verebilirsiniz.

Cevap için teşekkürler. Elmayı sık sık veriyorum aslında. Plastik salıncak poposuna zarar verir diye endişeleniyorum.

plastik salıncak tahriş eder bir süre salıncağı da kafesten almanızda fayda var

plastik salıncak tahriş eder bir süre salıncağı da kafesten almanızda fayda var
Salıncağı alırsak kesinlikle bize küsecektir çok çok seviyor tünekten ziyade çoğunlukla salıncakla vakit geçiriyor. O köşeye yumuşak şeyler mi yapıştırsam acaba?

Salıncağı alırsak kesinlikle bize küsecektir çok çok seviyor tünekten ziyade çoğunlukla salıncakla vakit geçiriyor. O köşeye yumuşak şeyler mi yapıştırsam acaba?
O zaman öyle yapın ama yapıştırmayı düşündüğünüz şey zarar vermesin kimyasal falan olmasın

Geri