uçamıyor ve yürüyemiyor

Şikoşiko

Yeni Üye
merhaba ben kuşum için yardım istiyorum. muhabbet kuşum 9 aylık uçması yemesi sağlığı çok yerinde olan bir kuştu fakat 10 gün önce uçarken heyecanla duvara çarptı o günden sonra iyi olamadı. durumu şöyle ara ara kriz gibi geliyor kötüleştiği zaman uçamıyor yürüyemiyor hatta dengede ayakta duramıyor yem yemiyor. kendine geldiği zaman neşesi yerine geliyor. ara ara sebepsiz çığlıklar atıyor sağ kanadına dokununca çok çığlık atıyor ne yapacağımızı bilemedim biri yardımcı olsun lütfen.. hıdramınchok lıquıd ve avisol-b kullanıyoruz iyi gelir mi devam etmeli miyim? ya da ne önerirsiniz

Ekli dosyalar

• 42681394_1879013305547114_1604982502026379264_n.jpg
    42681394_1879013305547114_1604982502026379264_n.jpg
    845.6 KB · Görüntüleme: 39
  • 42776326_241184653213057_1257891695027027968_n.jpg
    42776326_241184653213057_1257891695027027968_n.jpg
    858.3 KB · Görüntüleme: 36
Kıyamam ben ona çok çok geçmiş olsun. Benim bir bilgim yok, konu üstte kalsın diye yazıyorum. Ilgililer mutlaka yazacaktır. Çok geçmiş olsun tekrar kuşunuz çok da güzelmiş mahşallah :(

Geçmiş olsun. Hangi kanadından dokununca çığlık atıyor onu tespit edin. Kırılmış, çıkmış da olabilir. Kriz geçirme nedeni kafa travması olabilir. Kuşunuzu uçurmayın. Hangi kanadı ağrıyor tespit edin. Gördüğüm kadarıyla bir kanat kırıklığı yok. Siz hangi kanat olduğunu tespit edin. Bide her dokunduğunda bağırıyor mu diye kontrol edin. Size yardımcı olacam

Veterinerde röntgen çektirseniz iyi olur. Kırık varsa sargı gerekir. Yumurta maması yapın içine kalamar kemiği parçaları ufalayın. D ve b vitamini önemli.

Geçmiş olsun. Hangi kanadından dokununca çığlık atıyor onu tespit edin. Kırılmış, çıkmış da olabilir. Kriz geçirme nedeni kafa travması olabilir. Kuşunuzu uçurmayın. Hangi kanadı ağrıyor tespit edin. Gördüğüm kadarıyla bir kanat kırıklığı yok. Siz hangi kanat olduğunu tespit edin. Bide her dokunduğunda bağırıyor mu diye kontrol edin. Size yardımcı olacam

Çok teşekkür ederim. Kanadında kırık ya da çıkık yok sadece kriz anı geldiğinde uçamıyor kalamar kemiğini kemiriyor. Şu an iyi mesela ama anı anını tutmuyor bir anda yıkılıp kalıyor

Çok teşekkür ederim. Kanadında kırık ya da çıkık yok sadece kriz anı geldiğinde uçamıyor kalamar kemiğini kemiriyor. Şu an iyi mesela ama anı anını tutmuyor bir anda yıkılıp kalıyor
uçmasını bilemem ama eğer ayağını incitmediyse aşırı korktuğundan yapıyor olabilir ama dediklerinize göre kuş bir yerini incitmiş

Veterinerde röntgen çektirseniz iyi olur. Kırık varsa sargı gerekir. Yumurta maması yapın içine kalamar kemiği parçaları ufalayın. D ve b vitamini önemli.
Veteriner hıdraminchock diye bir ilaç verdi kırık yok dedi 15 gün suyuna kat kullan dedi ama korktum kullanmaya. Kuşum bizimle beraber yiyor herşeyi. Yumurta maması tarifini yazabilir misiniz

Veteriner hıdraminchock diye bir ilaç verdi kırık yok dedi 15 gün suyuna kat kullan dedi ama korktum kullanmaya. Kuşum bizimle beraber yiyor herşeyi. Yumurta maması tarifini yazabilir misiniz
Eğer ilacı aldıysanız kullanabilirsiniz. Bu vitamin+aminoasit bir ilaç. Kuşunuz çarpmadan dolayı travma yaşamış büyük ihtimalle. Vitamin vermenizi tavsiye ederim. Suluğuna pirinç tanesi kadar katın. Böyle haftada iki gün üst üste verin. Ama suyu tazeleyip verin. Sinirsel bir rahatsızlık varsa ona da iyi gelecektir + stres ve korkuyuda geçirebilir yani. Benim görüşüm 15 gün üst üste ağır olur. 1 er gün arayla haftada 3 gün de verebilirsiniz. 1 gün vitamin 1 gün temiz su diye.

Geri