Tuyunu yolmus kus...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hulyaa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslar gecen hafta konu acmistim okulda ki kus hakkinda bugun resmini cekmeye calistim daha yakindan inceledim. Kus tuylerini yolmus belli ki yaninda ki de surekli uyku halinde. tuyunu yolmus olani istedigimi soyledim ilgilenen kisiye sorup haber vericekler. Resmini paylasiyorum sizce stres sebebi mi hastalik midir. Tuy yerlerinde kan vs. Birsey yoktu.
20180805_153153.jpg

Yolma sonucu mu dökülme sonucu mu o netleşmeli. Kendini yoluyorsa stresten olabilir. Diğeri de sürekli uyuyorsa yazık hasta olabilir. Onun hakkında da oradakilere bilgilendirme yaparsanız iyi olur, veterinere götürsünler.

Ilgilenen kişi ne güzel bakmış kuşlara yerlerinde duramıyorlar(!)

Cok istedim sormadan veremeyiz dediler. Bi de hastamiymis diye sordular yaa. Ayy allahim deli oldum o esnada hic bakmiyomusunuz dedim. Bi tanesi ben o tarafa gecemiyorum tuy bana dokunuyo dedi. Digeri de ben uzaktan severim hayvan dedi. Hayy sizin dedim icimden. Tedaviyi orda yapicakmisim her gun 22 km yol yapicakmisim. Bu kus burda bu sekilde yasamaz o yuzden alicam dedim. hastaligi ne bilmiyorum veterinere gidicem kuscu abime sorucam arastiricam ona gore baslicam tedaviye dedim. Bi de cikista tedavi edip iyilestirip geri getiricekmisim kusu oyle bisey dediler. Iyi olursa bi daha o cehenneme kusu koymami istediler. Alirsiniz bulursaniz dedim :D bi tanesi efendim dedi. Ölede bilir bisey diyemem dedim.Yuzlerine soylucek cok seyim vardi da el mahkum cocuk o okula yazildi. Kusu alana kadar ayiya dayi demem lazim. : D

Geri