Tuy dökümü sorunsali

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Pipet
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pipet

Meraklı Üye
Merhaba kusum 4.5 aylik yaklasik 1 aydir tek tük tüy dokuyordu son iki üç gündür cok fazla tuy dokmeye basladi ama gorunürde tuylerinde bir eksilme yok ama bugün kuyruk tüylerinden orta boylardan bir tanesi düstü kuşumda herhangi bir halsizlik yok aksine cok hareketli ve deli gibi uçuyor havada sortiler atiyor yemi gardenmix yavru kuslar icin multivitaminli suyunda vitamini vardi bugun normal suyla degistirdim (suya konulan vitamin kac gunde degistirilir ben 3 gunde bir degistiriyorum) not kafesteki tum malzemeleri 20 gunde bir tamamen yikiyorum

Merhaba kuşlara sürekli vitamin vermek iyi birsey değil fazlası zarardir. Kuslarinizin suyunu ister vitaminli ister vitaminsiz her gün degistirmeli suluklarini bir güzel yikamalisiniz. Mevsimsel tüy dökümü de olabilir 10 gün içinde gecmezse başka önlemler gerekebilir

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sulugu normalde hergun degistiriyorum yikiyorum sadece vitamin koydugumda 2 3 gun kaliyor kafes altini iki gunde bir degistiriyorum tesekkur ederim umarim hicbir sorun olmadan atlatir minnosum

yine ben minnoşun kafasındaki tüyler iyice seyreldi ama bir tek kafasında vücudunun kalanı gayet tüylü kafasında tek tük tüy kapsulleri de var uzun bir kuyruk tüyü vardı o düstü ama hem uçabiliyor hemde çok hareketli elma havuç salatalık rendeleyip suyunu sıktıktan sonra veriyorum atta biraz fazla yedi herakde kakası turuncuya dönüyor sorum daha doğru su korkum şu frenç molt hastalığı olabilir mi haftada 1 yada 2 kere vitamin takviyesi veriyorum ishal de değil korkuyorum

Geri