tuhaf hareketler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan paşa37
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

paşa37

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba 3gün önce yanındaki 4 yıllık arkadaşını kaybetti paşa kendisi yaklaşık 6 yaşında erkek 2gündür aşağıdaki videodaki gibi hareketler yapıyor kafes içindeyken genelde uyku halinde ve biraz kabarık duruyor veterinerlik bir durumu var mı acaba.

WhatsApp Image 2021-12-15 at 22.16.36.jpeg

Merhabalar, kusmaya çalışıyor ama kusamıyor gibi. Son attığınız fotoğraf da iyi durmuyor. Aynı şekilde belirtilerde. Yardımcı olabilmek adına ben hocalarımı etiketleyeyim. Hocalarım bakana kadar siz, kuşun yeni yapılmış dışkısının fotoğrafını ekler misiniz? @hayvanseverr @Soran Kişi

Ölen kuşunuz hangi sebepten öldü önce onu öğrenip hastalık bulaşıp bulaşmama seçeneğini gözden geçirelim

Ölen kuşunuz hangi sebepten öldü önce onu öğrenip hastalık bulaşıp bulaşmama seçeneğini gözden geçirelim
nasıl öğreneceğim onu ayrıca gözlemlerimde herhangibir problemi yoktu gayet normal duruyordu yemini yiyor yuvalığının içine girip çıkıyordu kabarma ishal tüylerinde solukluk gibi birşey yoktu

Hareketliliğinde dışkısında yemesinde içmesinde sorun yoksa kalp krizi geçirmiş olabilir fakat bu hastalıktan vefat etmeye oranla daha düşük bir ihtimaldir, kuşunuzda salyalı kusma durumu var mı?

Merhabalar, kusmaya çalışıyor ama kusamıyor gibi. Son attığınız fotoğraf da iyi durmuyor. Aynı şekilde belirtilerde. Yardımcı olabilmek adına ben hocalarımı etiketleyeyim. Hocalarım bakana kadar siz, kuşun yeni yapılmış dışkısının fotoğrafını ekler misiniz? @hayvanseverr @Soran Kişi
bugün ishal var tamamen sulu değil katı halinde yapıyor ancak sıvı da çıkıyor

Hareketliliğinde dışkısında yemesinde içmesinde sorun yoksa kalp krizi geçirmiş olabilir fakat bu hastalıktan vefat etmeye oranla daha düşük bir ihtimaldir, kuşunuzda salyalı kusma durumu var mı?
kustuğunda burnundan bir sıvı çıkıyor salyalı kusmadan kastınız buysa evet

Ben mikostatin geçilebilir diyorum diğer hocamızda yorumunu belirtince harekete geçersiniz, aç kalmasın kuş elle besleme yapınız

Ben mikostatin geçilebilir diyorum diğer hocamızda yorumunu belirtince harekete geçersiniz, aç kalmasın kuş elle besleme yapınız
tamamdır hocam tehlikeli bir durum yok değilmi diğer kuşumu kaybettikten sonra paşayıda kaybetmekten korkuyorum çünkü

Eşinin ölümü stres yapmış olabilir ve sanıyorum ki kuşunuz tüyde dolayısıyla bağışıklığı daha da düşer. Ama ölen eşinin hastalığını taşıması daha muhtemel bir sebep bence. Kuş yem yiyor mu?
Kum yiyor fakat yem yemiyor. Elle verilen yemi de yemedi.

Kum yiyor fakat yem yemiyor. Elle verilen yemi de yemedi.
Elle besleme derken, elinizi tutup yedirme değil. Mama yapmanız lazım maalesef kuş isteksiz bile olsa zorla yedirmeniz lazım. Çay kaşığı ya da İş görebilecek herhangi bir aparatla yedirmeniz gerekir. Aksi taktirde çok dayanamaz aç bir şekilde. Ayrıca kuşunuzu olabildiğince sıcak tutun hastayken daha çok üşürler.

Elle besleme derken, elinizi tutup yedirme değil. Mama yapmanız lazım maalesef kuş isteksiz bile olsa zorla yedirmeniz lazım. Çay kaşığı ya da İş görebilecek herhangi bir aparatla yedirmeniz gerekir. Aksi taktirde çok dayanamaz aç bir şekilde. Ayrıca kuşunuzu olabildiğince sıcak tutun hastayken daha çok üşürler.
mama nelerden oluşmalı bilgi verebilirmisiniz?

mama nelerden oluşmalı bilgi verebilirmisiniz?
Yumurtayı haşladıktan sonra, yumurta sarısını az miktar suyla muhallebi kıvamına getirip kuşa yedirmeye çalışın. YouTube da videoları vardır kuşu nasıl tutmanız gerekir vs diye. Onlarıda hızlıca taramanızı tavsiye ederim. Yem yemiyorsa beslenmesi şart.

Öncelikle kuşunuzun depresyonda olduğunu düşünüyorum. Kuşlar duygusal canlılar 4 yıllık eşinin kaybı strese sokmuştur. Hastalığı gizliyorsa ya da vücudu savaşıyorsa bile stresle ortaya çıkmış iyice. Öncelikle @Merve000 hocamın dediği gibi kesinlikle aç kalmamalı. Beslemeniz lazım. Suyla açılmış yumurta mamasına buğday/mısır/pirinç unundan birini ya da birkaçını azar azar ekleyebilirsiniz. Daha doyurucu olur. Yedikten sonra peçete üzerine yapılmış dışkı resmi paylaşın lütfen. Ben kuşlarınızda hastalık olduğunu düşünüyorum.

ilginiz için teşekkürler dayanamadım veterinere gittim depresyonda olabileceğini söyledi bu yüzden bağışıklığının zayıflayabildiğini söyledi d3 ve multimineral verdi şimdilik durum bu.

Geri