Tospik durgunlaştı, halsiz, yem yemiyor??

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan baloncuk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

baloncuk

Meraklı Üye
Arkadaşlar herkese iyi hafta sonları. Muhabbet kuşum hasta ötmüyor, yem yemiyor, durgun çok neyi vardır kafayı yicem. Korkuyorum. Hamileyim karnım taş gibi oldu üzüntüden bişey olacak diye korkuyorum bebeğimede lütfen yardım edin..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211225_142820_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20211225_142820_com.android.gallery3d.jpg
    745.8 KB · Görüntüleme: 20
Arkadaşlar herkese iyi hafta sonları. Muhabbet kuşum hasta ötmüyor, yem yemiyor, durgun çok neyi vardır kafayı yicem. Korkuyorum. Hamileyim karnım taş gibi oldu üzüntüden bişey olacak diye korkuyorum bebeğimede lütfen yardım edin..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211225_143321_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20211225_143321_com.android.gallery3d.jpg
    685.2 KB · Görüntüleme: 20
Merhabalar, yoğun tüyde görünüyor ondan kaynaklı durgunluk iştahsızlık ve karın ağrısından ötürü dışkı değişimi olabilir, şuan durumu nasıl kusura bakmayın geç gördüm konunuzu

Merhabalar, yoğun tüyde görünüyor ondan kaynaklı durgunluk iştahsızlık ve karın ağrısından ötürü dışkı değişimi olabilir, şuan durumu nasıl kusura bakmayın geç gördüm konunuzu
Durgun ama eskisi kadar değil. Bugün ne su içti ne yem yedi elimle beslemek istiyorum kaçıyor. Açmıyor gagasını. Akşam çok az yem yedi. Kabarma yok sadece uyuyor halsiz. Acaba üşüdü mü. O yemeyince bende yiyemedim eşim daha eve gelmedi çalışıyor . Veterinere gidemedim. Çok üzülüyorum

Bazı kuşlar tüy dönemlerinde ağır geçirebiliyor üstteki arkadaşın dediği gibi, dışkıda ise siyahlık da var gördüğüm kadarıyla, açlığa işaret eder mümkünse yarın dal darı alın, eğer son zamanlarda yem değişikliği yapmışsanız alışamamış da olabilir öyleyse yemi değiştirin. Yemini de kontrol edin yem kabukları varsa yemiştir, akıllı yemlik kullanmıyorsanız her gün kontrol edin bazen kabuklar yem sanılıp değiştirilemeyebiliyor. Onun dışında dışkısı açlık dışında normal idrarı vs temiz yemek yediğinde dışkısı tamamen düzelir diye düşünüyorum, tüy dökümüne katkı olarak da röhnfried b vitamini alabilirsiniz bölünmüş alın tek kuş için çok fazla ve pahalı olur tam paket.

Geri