Toplu ayirma yöntemi

Mustafacakmak

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar eşlerine çok iyi ilgi gösteren kaşıyan yem veren ilgili alakalı dişiler olan takımlarım var ama çiftleşme göremiyorum kafes sayım yeteri kadar yok şöyle bir düşüncem var 4 5 dişi tek bir cifthane kafese koysam 1 hafta 10 gün bunları nekton e s ve mama zaten veriyorum ama yeniden bir periyod takviye yapsam faydası olurmu yani dişiler bir arada olacak erkekler kendi kafeslerinde kalacak siz ne dersiniz
@MeHeDe
@ayhanotcuoglu
@Selcukyuksel
Ve tecrübeleri ile yardımcı olacak diğer arkadaşlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar eşlerine çok iyi ilgi gösteren kaşıyan yem veren ilgili alakalı dişiler olan takımlarım var ama çiftleşme göremiyorum kafes sayım yeteri kadar yok şöyle bir düşüncem var 4 5 dişi tek bir cifthane kafese koysam 1 hafta 10 gün bunları nekton e s ve mama zaten veriyorum ama yeniden bir periyod takviye yapsam faydası olurmu yani dişiler bir arada olacak erkekler kendi kafeslerinde kalacak siz ne dersiniz
@MeHeDe
@ayhanotcuoglu
@Selcukyuksel
Ve tecrübeleri ile yardımcı olacak diğer arkadaşlar

Kafeslerde baskınlık yem ve su kavgası çok olabilir.

Sadece dişilerin olacağı kafeste sorunlar yaralanmalı kavgalar çok olur keza erkekler de öyle tavsiye etmem o şekilde bir yöntemi

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3-4 hafta ayrı tutarsan daha iyi olur. 4-5 kuş bir çifthanede çok rahat durur. Erkeklerin olduğu kafese yakın olmasınlar.
Ayrı bir odada bakmayı düşünüyorum yada benim hobi hane kapalı.balkonda bunları da odanın içinde tutayım diyorum seslerini duysun ama ulaşamasınlar

Sadece dişilerin olacağı kafeste sorunlar yaralanmalı kavgalar çok olur keza erkekler de öyle tavsiye etmem o şekilde bir yöntemi

Sadece dişiler bir kafesde olacak erkekler kendi kafeslerinde olacak

Onu anladım bende tüm aynı cinsiyet taşıyan kuşların ayrı ayrı da olsa sorun olacağından yaralanmalı kavgalara bile sebep olacağını söyledim

Kaç kuş var sende MeHeDe ?
Hocam bu hesabı daha önce ben kullanmıyordum kardeşim açmıştı ben sonradan kendisinden aldım eski yazılanlar benim yazdıklarım değil bende şuan 6 çift var 2 çift Jumbo 1 cift İngiliz 2 çift de Çekoslovak var 1 ciftim yeni yavru çift oldular onlar evde benim yanımdalar diğerleri hobi hanemde

Koyabilirsin sorun olmaz

Hocam bu hesabı daha önce ben kullanmıyordum kardeşim açmıştı ben sonradan kendisinden aldım eski yazılanlar benim yazdıklarım değil bende şuan 6 çift var 2 çift Jumbo 1 cift İngiliz 2 çift de Çekoslovak var 1 ciftim yeni yavru çift oldular onlar evde benim yanımdalar diğerleri hobi hanemde

Çifthanede 4-5 kuş çok büyük sorun çıkarmazlar. Kavga olmayacak diye kesin konuşamayız ama düşük bir ihtimal.

Çifthanede 4-5 kuş çok büyük sorun çıkarmazlar. Kavga olmayacak diye kesin konuşamayız ama çok düşük bir ihtimal.
Ben daha önce buna benzer bir durumu yapmıştım dişiler ve erkeklere daha iyi takviye ve bakım için sorun yaşadım ondan önermedim

Ben daha önce buna benzer bir durumu yapmıştım dişiler ve erkeklere daha iyi takviye ve bakım için sorun yaşadım ondan önermedim

Aslında 3 tane cifthane var ama ikisini sultanlara verdim bir erkek bir.disi ağırdım erkek daha çok.kucuk hanim alıştırıyor kendi e dişi de annemde insana alışık olsun diye bir cifthane de de 2 takım kuş var şimdi.bir 4 'nu üretim kafesi alıyım diyorum jumbo yavrularımı ve diğer 2 takımı oraya aktarayim cifthane boşa çıkınca da dişileri ona doldurup ayırma yapayım diye.dusundum ama iyi yapalım derken dişileri sakatlamamalı

Aslında 3 tane cifthane var ama ikisini sultanlara verdim bir erkek bir.disi ağırdım erkek daha çok.kucuk hanim alıştırıyor kendi e dişi de annemde insana alışık olsun diye bir cifthane de de 2 takım kuş var şimdi.bir 4 'nu üretim kafesi alıyım diyorum jumbo yavrularımı ve diğer 2 takımı oraya aktarayim cifthane boşa çıkınca da dişileri ona doldurup ayırma yapayım diye.dusundum ama iyi yapalım derken dişileri sakatlamamalı

Uygun görüyorsanız yapın inşaallah bir problem olmaz

Bugün sabah yuvalık kontrolü yaparken çok iyi anlaşan tuvaliga çok ilgili bir takımımın dişi sini yuvalı ölü buldum kursagi baya bi şişmişti ben yumurta hazırlığında diye rahatsiznetmek.istemedim ama meğersem olmuş kuş da halsizlik zayıflama iştahsızlık yoktu aksine çok hareketli idi

Geri