Tohum Yem yemiyor-Sürekli Uyku halinde.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Roni
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Roni

Yeni Üye
Herkese Merhaba Arkadaşlar.
Yardım rica edeceğim.Pazar günü olduğu için veteriner bulamıyorum.Dün kuşuma renkli-vitaminli tohum aldım onu verdim ve evden dışarı çıktım.Bugün eve geldiğimde ise hiç yem yemediğini gördüm ve alışageldik davranışlarını sergilemediğini gördüm.Çok hareketli ve 15-20 kelime civarında haznesi olan sürekli öten ve konuşan bir kuş.Yem yemediğini görünce biraz salatalık verdim ve çok iştahla yedi.Sonra haşlanmış yumurta-havuç maması yaptım yemesi için ancak onunda tadına bile bakmadı.Biraz önce de çok az elma verdim onu da yedi.Kafesin dışına yanıma aldığıma enerjisi düşük bir şekilde davranıyor ama ilgi duyduğu şeylere alakasız kalmıyor.Ancak oyun oynarken susmayan kuş bugün ağzını açmadı.Yardımcı olun arkadaşlar.Kuş olağanın dışında davranıyor.Ve hiç olmadığı kadar bugün kendini temizledi.2 defa kakasını görebildim.Salatık sonrası ve elma sonrası ikiside yarı sulu yarı katıydı.Kafesin hep aynı yerde hareketsiz duruyor.Bazen de başını kanatlarının üzerine koyup uyuyor.Ne olabilir.Ne yapabilirim.Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 37132313_1699298500119442_3875126013658660864_n.jpg
    37132313_1699298500119442_3875126013658660864_n.jpg
    144.4 KB · Görüntüleme: 12
Eski yeme dönüş yapın onu yiyecek mi bir bakın. Dışkı fotoğrafı atabilir misiniz?

Bu elma yedikten sonra ki dışkısı.Eski yemine dönemiyorum.Kalmadı çünkü.Bugün nereye baktıysam kapalıydı.Sabahı bekliyorum eski yem için.

Ekli dosyalar

• 37219224_1699313980117894_8466137558466691072_n.jpg
    37219224_1699313980117894_8466137558466691072_n.jpg
    32.7 KB · Görüntüleme: 9
Bu elma yedikten sonra ki dışkısı.Eski yemine dönemiyorum.Kalmadı çünkü.Bugün nereye baktıysam kapalıydı.Sabahı bekliyorum eski yem için.
Sulu meyvelerden sonraki bir iki dışkının sulu olması normal fakat gün boyu bu şekilde dışkı olursa sorun olabilir. Renkli tohum dediğiniz içinde yeşil kırmızı renkte kuru parçalar ise onlar boyalı ekmek. Onları kullanmayın. Ben kapalı kutudaki bilindik marka yemleri öneriyorum. Vitakraftı kullanıyorum, memnunum.

Sulu meyvelerden sonraki bir iki dışkının sulu olması normal fakat gün boyu bu şekilde dışkı olursa sorun olabilir. Renkli tohum dediğiniz içinde yeşil kırmızı renkte kuru parçalar ise onlar boyalı ekmek. Onları kullanmayın. Ben kapalı kutudaki bilindik marka yemleri öneriyorum. Vitakraftı kullanıyorum, memnunum.

Yarın sabah ilk iş eski mamasına dönmek olacak ama muhtemelen dünden beri bugün verdiğim salatalık ve elma dışında hiç bişey yememesi.Hasta mı yoksa tamamen mamayı sevmemesi mi ? Şuan çok durgun.Enerjisi çok düşük.Hep uyuyor.Korkuyorum bişey olacak diye.

Başka bir mama yapın ve elinizden yedirin. Elle besleme maması tariflerine bakabilirsiniz, o mamayı şırıngayla değil de avcunuzdan yedirin. Kuşunuz şırıngayla beslenecek raddede değil. Şimdiki dışkısı nasıl? Yine sulu mu? Tuzsuz ve yağsız haşlanmış patates verin dışkıyı düzenler.

Başka bir mama yapın ve elinizden yedirin. Elle besleme maması tariflerine bakabilirsiniz, o mamayı şırıngayla değil de avcunuzdan yedirin. Kuşunuz şırıngayla beslenecek raddede değil. Şimdiki dışkısı nasıl? Yine sulu mu? Tuzsuz ve yağsız haşlanmış patates verin dışkıyı düzenler.

Yem içerisindeki renkli büyük parçaları öğlen ayıklayıp öyle koymuştum yemleri ama fayda etmedi.Gönderdiğim fotoğraf dışında kaka belirtisi yok.Altına temiz peçete açtım.Gözlemlemeye devam edecem.Patates vereyim mi yinede ?

Yem içerisindeki renkli büyük parçaları öğlen ayıklayıp öyle koymuştum yemleri ama fayda etmedi.Gönderdiğim fotoğraf dışında kaka belirtisi yok.Altına temiz peçete açtım.Gözlemlemeye devam edecem.Patates vereyim mi yinede ?
Evet verin, zararı yok. Tuzsuz ve yağsız haşlanacak.

Geri