Tek gözü açamama

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bu konuyla daha önce hiç karşılaşmadığım için danışıyorum. Nişanlımın muhabbet kuşunun tek gözünde problem var. Hayvan 3 gündür gözünü açamıyor. Gözde şişlik yok. Aynı zamanda kuş tüye girmiş, bu sebeple biraz keyifsiz. Yemesinde ve kakasında problem yok. Uçması da normal. Sadece daha çabuk yoruluyor. Bu konuda önerilerinize ihtiyacım var keza buradaki veterinerler sadece köpeğe bakıyor

Bir şekil de kuştan anlayan bir veterinere gösterilmeli. En azından resmi dahi olsa gösterilmeli durum anlatılmalı. Duruma göre göz damlası veya farklı bir şey önerebilir.
3 Gün geçmiş diyorsunuz bu kadar bekletilmemeliydi bu canlılar çok hasas özellikle göz gibi hasas bir konu da anın da müdahale de bulunmak önemli.

Geçmiş olsun, İnşallah bir zarar görmeden atlatır.

Merhaba arkadaşlar,
Kuşumuzu az önce kaybettik.
Mesajı ilk yazdığım gün ben de Ankara'ya yeni gelmiştim. Hemen kuşa terramycin ve lipotears uygulamasına başladık. İlacı uyguladığımız anda birkaç saat gözlerini sorunsuzca açıp, neşesi yerine geliyordu. Daha sonra yeniden kapanıyordu. Sıkıntılı olan sağ gözüydü asıl olarak. Akabinde veteriner bir arkadaşımın önerisi üzerinde gentagut damlayı kullandık. 2 gözünde de şişlik geçti. ancak kuşun görüşü ciddi manada azaldı. bu süreçte vitamin takviyesine hep devam ettik. ben istanbula döndüm.
kuşun kuvveti hep yerindeydi, yemesinde ve içmesinde hiç sorun yoktu. göremediği için de kafesten hiç çıkartmadık. bugün başı geriye dönmeye başlamış. yine veteriner önerisi üzerine hemen b vitamini yüklemesi yapmaya başladık ancak faydalı olup olmadığını göremeden kuşumuzu az önce kaybettik.
veterinere götürmemi öneren arkadaşlar, haklısınız ancak ankara-bahçeli de kuşlara bakan veteriner maalesef yok. kaldı ki başlığı açmadan önce zaten veterinere götürmeye çalıştım. adamlar kuşun yüzüne bile bakmaya tenezzül etmedi. bütün tavsiyeleri ve uygulama yöntemlerini telefonla istanbulda veteriner bir arkadaşımdan aldım.

Merhaba arkadaşlar,
Kuşumuzu az önce kaybettik.
Mesajı ilk yazdığım gün ben de Ankara'ya yeni gelmiştim. Hemen kuşa terramycin ve lipotears uygulamasına başladık. İlacı uyguladığımız anda birkaç saat gözlerini sorunsuzca açıp, neşesi yerine geliyordu. Daha sonra yeniden kapanıyordu. Sıkıntılı olan sağ gözüydü asıl olarak. Akabinde veteriner bir arkadaşımın önerisi üzerinde gentagut damlayı kullandık. 2 gözünde de şişlik geçti. ancak kuşun görüşü ciddi manada azaldı. bu süreçte vitamin takviyesine hep devam ettik. ben istanbula döndüm.
kuşun kuvveti hep yerindeydi, yemesinde ve içmesinde hiç sorun yoktu. göremediği için de kafesten hiç çıkartmadık. bugün başı geriye dönmeye başlamış. yine veteriner önerisi üzerine hemen b vitamini yüklemesi yapmaya başladık ancak faydalı olup olmadığını göremeden kuşumuzu az önce kaybettik.
veterinere götürmemi öneren arkadaşlar, haklısınız ancak ankara-bahçeli de kuşlara bakan veteriner maalesef yok. kaldı ki başlığı açmadan önce zaten veterinere götürmeye çalıştım. adamlar kuşun yüzüne bile bakmaya tenezzül etmedi. bütün tavsiyeleri ve uygulama yöntemlerini telefonla istanbulda veteriner bir arkadaşımdan aldım.

Çok üzüldüm dostum. Çok geçmiş olsun.

Kendi adıma konuşacak olursam yanlış bir bilgi vermemek ve dostlarımızın sağlığını tehlikeye atmamak adına veterinere gitmeyi tavsiye ediyorum genel de. Çoğu insan veterinere gitmeyi düşünmüyor/düşünemiyor ( Sizi kast etmiyorum yanlış anlamayın lütfen. )

Türkiye de ki veterinerler kuşlar konusun da çok bilgisiz gerçekten bu konuda çok haklısınız.

Çok üzüldüm dostum. Çok geçmiş olsun.

Kendi adıma konuşacak olursam yanlış bir bilgi vermemek ve dostlarımızın sağlığını tehlikeye atmamak adına veterinere gitmeyi tavsiye ediyorum genel de. Çoğu insan veterinere gitmeyi düşünmüyor/düşünemiyor ( Sizi kast etmiyorum yanlış anlamayın lütfen. )

Türkiye de ki veterinerler kuşlar konusun da çok bilgisiz gerçekten bu konuda çok haklısınız.
Haklısınız, teşekkürler.
Ben de 20 yıl kadar kuş baktım, ürettim, hobi amaçlı mutasyonlar denedim ama başka şehre taşınmak zorunda kalınca en son kuşlarımı dağıtıp hobimi bitirdim. Bu sürede İstanbul Üsküdar'da da bazı veterinerlerle kapışmadım değil açıkçası. Ankara'da yaşadığım dönemde veterinere ihtiyaç duymadım, kuş sayımı az tutup, günlük ilgilenme imkanım oldu. Ankara'da Aydınlıkevler veteriner kliniği kuşlara da bakıyor bildiğim kadarıyla. Onun haricinde özelikle paralı muhitler (bahçeli örneği gibi) kuşlara pek tenezzül eden vet yok.

Geri