Tek dişi kuşum yumurtladı

kemal99kemal

Yeni Üye
İyi günler kuşum dişi ve tek odada boş bir kutu vardı oranın içine girip yumurtladı iki gün önce bugünde bir yumurta yapmış ne yapcağımı bilmiyorum aşırı yumurtlamasından dolayı sağlık sorunu çıkmasından endişe ediyorum önceliğim sorunu yanına bir erkek almadan halletmek kutuyu kaldırsam bu seferde sıkışma olmasından korkuyorum yardımlarınıza açığım herkese teşekkürler

Elma yedirin kızgınlığını azaltır. Tek dişiler bu şekilde yumurtlarlar, normal.

Bence alın boşa yumurtlayıp yatıp yorulmasın

Benim elime tıpkı sizdeki gibi bir dişi geçmişti. Albinoydu kendisi. Bendeki bir erkeğin yanına atar atmaz çiftleşme gerçekleşmişti. Arkadas ne yapip ettiyse de engel olamamış yumurtlamasına. Bana geldiğinde 9 yumurtasi vardi altinda. Suan 5. kuluckalari kuslarin. 5 yavru cikti 4 yumurta kaldi :) Kısaca erkek olsa fena olmaz. Sizin taktirinize kalmış tabi.

Benim elime tıpkı sizdeki gibi bir dişi geçmişti. Albinoydu kendisi. Bendeki bir erkeğin yanına atar atmaz çiftleşme gerçekleşmişti. Arkadas ne yapip ettiyse de engel olamamış yumurtlamasına. Bana geldiğinde 9 yumurtasi vardi altinda. Suan 5. kuluckalari kuslarin. 5 yavru cikti 4 yumurta kaldi :) Kısaca erkek olsa fena olmaz. Sizin taktirinize kalmış tabi.
Erkek fikrini hem yerim olmadığından yavruları sahiplendirirken sıkıntı yaşayabilceğimden hem de tecrübem olmamasından dolayı bir hata yüzünden kuşa zarar vermekden dolayı karşıyım aslında. Fakat çözüm olmazsa kutuyu kaldırmak vs öyle yapcam gibi duruyor

Yuvaligi olan kusta da görülebilen bir sorun o. Kimse net bir şey söyleyemez maalesef.

Geri