Tek çiftli kuşhanemin ışık ayarı

ibrahim_var

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar
Kuşlarımın olduğu yere 5 metre led çektim ayarlanan saatte yanıyor ayarlanan saate sönüyor tam aydınlık ve karanlık yarım saate gerçekleşiyor
Sistem tamam ama sorunum şu
Hangi saatte aydınlanmaya hangi saate kararmaya başlaması gerektiğini bilmiyorum. Oda ufak bi pencereden ışık alıyor ve odaya benden başka kimse girmiyor
Sizce saatleri nasıl ayarlayayım

Toplam 13-15 saat isik görecek sekilde ayarlanabilinir. Eger amac ciftlestirmekse. Aydinlatma isigi UV dalgasi yayiyorsa dahada iyi olur.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

merhaba arkadaşlar
Kuşlarımın olduğu yere 5 metre led çektim ayarlanan saatte yanıyor ayarlanan saate sönüyor tam aydınlık ve karanlık yarım saate gerçekleşiyor
Sistem tamam ama sorunum şu
Hangi saatte aydınlanmaya hangi saate kararmaya başlaması gerektiğini bilmiyorum. Oda ufak bi pencereden ışık alıyor ve odaya benden başka kimse girmiyor
Sizce saatleri nasıl ayarlayayım

Dimmer olarak ne kullandın?

Anladım arkadaşlar
O halde sabah 6.30 da yanmaya başlasa 7.00 de tam Aydınlık olur akşamda 21.00 de sönmeye başlasa 21.30 da tam karanlık olur sizce uygun mudur?
Video da attım gözünüze takılan olumlu olumsuz eleştirileriniz beni daha bilinçli kuşları da daha mutlu sağlıklı kılar
Teşekkürler

güneşin doğuşundan itibaren ayarlayın bence. aynen sanırım saat 7:00 gibi güneş doğuyor (istanbul için) ileride saati öne arkaya çekersiniz aydınlanma vaktine göre

Anladım arkadaşlar
O halde sabah 6.30 da yanmaya başlasa 7.00 de tam Aydınlık olur akşamda 21.00 de sönmeye başlasa 21.30 da tam karanlık olur sizce uygun mudur?
Video da attım gözünüze takılan olumlu olumsuz eleştirileriniz beni daha bilinçli kuşları da daha mutlu sağlıklı kılar
Teşekkürler

kuşlar farklı oda da ise sabah 6:30 da başlaması ve akşam 5:30da kapanmasını tavsiye ederim.Kanaryada bu konu daha ayrıntılı elealınıyor ancak muhabbet için erken başlamak önemli çünkü sabah çiftleşme ve yumurtlama gerçekleşiyor.

Tek çiftim var yavru almak istiyorum, bunun için sularına vitamin, kafeslerinde kalamar kemiği, gaga taşı, minaral blok bulunduruyorum, yemlerine Nijer , haftanın. 5 günü yumurta maması , ışıklandırma tamam hususi odaları bile var kerataların ama tık yok

güneşin doğuşundan itibaren ayarlayın bence. aynen sanırım saat 7:00 gibi güneş doğuyor (istanbul için) ileride saati öne arkaya çekersiniz aydınlanma vaktine göre
İstanbuldayım güneş 7.50 dimmeri buna göre ayarlarsam aydınlatma 07.50 de başlar 08.20 de tam olur kapanış 22.20 de başlar 22.50 de tam karanlık oluyor
Buna göre ortalama 14 saat tam aydınlık yarım saat kısılarak aydınlanma yarım saat kısılarak kapanma oluyor
Doğrumu anlamışım sizce böyle mi ayarlayayım

daha erken aydınlansın bence. guneşten yarım saat önce 7:30 da kalkıyorum loş oluyor hava 7 bence iyi doğa ile aynı zamanda uyanmış olurlar

Tek çiftim var yavru almak istiyorum, bunun için sularına vitamin, kafeslerinde kalamar kemiği, gaga taşı, minaral blok bulunduruyorum, yemlerine Nijer , haftanın. 5 günü yumurta maması , ışıklandırma tamam hususi odaları bile var kerataların ama tık yok
Ibrahim arkadasim, aradabir bikac saatligine, ciftlesen muhabbet kuslari, kümes sesleri ve yavru sesleri ac dinlet. Bunlar dogada topluca yasayan kuslar oldugu icin birbirlerini gaza getiriyorlar. Üretimi hizlandiriyor. Isiklandirma taktigi güzel. Bende ayni taktikle yola ciktim. Aradabi ses actim. Simdi disim yavas yavas kendini yuvaya hazirliyor girip cikiyor.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Cihazın markası yok
Satan kişi Kendisi yapıyor
Kullanımı ve kurulumu bence kolay 8 adet hafızası var
On metre şerit lede kadar kontrol edilebiliyor
Bi güzel özelliği manuel düğmesi var ona basınca 3 sn tam parlaklıkla Işık’ları açıyor düğmeyi kapatınca 30 dk karartıyor böylelikle kuşlar ışık kapanmadan kendilerini tekrardan hazırlayabiliyorlar

Geri