Tedavi edemiyorum (bakteri ve mantar)

LİMON<3EGE

Meraklı Üye
Daha önce de belirttiğim gibi depremden kaçtık Malatyadan Eskişehir'e geldik ve stres beraberinde bakteri ve mantar oluşumu oldu 2,5 yaşındaki limonumda buradaki bilgili bir kanatlı veterinere götürdüm ve 1 tane karışım ilaç ve 1 tane de vitamin verdi vitamini suyuna katıyorum fakat ilacı ağzından vermem gerektiğini söyledi ama limon ağızdan kabul etmiyor çok zorlanıyoruz dolayısıyla gerekli dozu alamıyor, ne yapmamız gerekiyor çok üzgünüz ailece limon ailemizin üyesi, hayvan gibi değil, dost gibi.. ama durum gerçekten kötü yaklaşık 15 gündür böyle ve ne iyileşme var ne kötüleşme, kakası 1 kere iyi geliyor 5 kere kötü, kusma yok, kuruma var, genel durumu eskisi gibi değil... Lütfen yardımcı olun yeni ilaç alabilirim ya da veterinerin verdiği ilacı BAŞKA BİR YÖNTEMLE gerekli dozu alacak şekilde nasıl verebilirim, onu kaybetmek istemiyorum 😢

Problem ağzını kaçırmasi ağzına soktuktan sonra vermek kolay

İsim yok karışım sarı bir karışım

Karışım olduğu için suluğa nasıl uygulayacaksınız bilemiyorum. İlaç ismi olsaydı suluktan verilebilirdi, etkisi azalırdı ama yinede hiç yoktan iyi olurdu.
Bu durumda ilacı veren veterineri arayıp suluktan uygulanabilir mi, uygulanırsa dozajını da karışımı veren kişiye danışmak en doğrusu olur.
Ancak kuşun ağzını açmak çok zor değil youtubeda videoları, var göz atarsanız faydası olacaktır.

Karışım olduğu için suluğa nasıl uygulayacaksınız bilemiyorum. İlaç ismi olsaydı suluktan verilebilirdi, etkisi azalırdı ama yinede hiç yoktan iyi olurdu.
Bu durumda ilacı veren veterineri arayıp suluktan uygulanabilir mi, uygulanırsa dozajını da karışımı veren kişiye danışmak en doğrusu olur.
Ancak kuşun ağzını açmak çok zor değil youtubeda videoları, var göz atarsanız faydası olacaktır.
Tamamdır teşekkürler 🙏

Geri