Tecrübesiz erkek

Hakkı ELALDI

Meraklı Üye
3 yaşında erkeğim var. Daha önce yanında dişi kuş oldu ama erken öldü dişi. 2 aydır yanında yeni dişisi var eş tuttular ve ikiside kızışmış durumda. Dişi kuyruk kaldırıyor, erkek üstüne çıkıyor lakin çiftleşme gerçekleşmiyor:) Daha önce bu durumu yaşayanlardan yardım bekliyorum. Ne kadar dürer bu durum?

Sabır işi olduğunu biliyorum, sadece erkeğin içgüdüsel hareketlerini hatırlamasında yardımcı olmak istiyorum.

Dişiyle değilde erkekle devam etmek istiyorum aslında da erkeğe 2 yıldır bakıyorum bırakamıyorum kolay kolay
Bence ayırma yöntemini uygula. 3-5 aylık sabır gerektiriyor. Ben beklemek istemediğim için direkt çift aldım öncekileri sattım. Gerekli şartlar sağlandığında ve kızgınlık zamanları tuttuğunda çiftleşirler. Tabii yağlanma ve tüyde değilseler...

Bence ayırma yöntemini uygula. 3-5 aylık sabır gerektiriyor. Ben beklemek istemediğim için direkt çift aldım öncekileri sattım. Gerekli şartlar sağlandığında ve kızgınlık zamanları tuttuğunda çiftleşirler. Tabii yağlanma ve tüyde değilseler...
Oğlan tüyde becerememesinin sebebi belki o dur bakalım :D dualarınızı esirgemeyin

Kus baskın degil,baskın olmayan kuslarda bu tür olaylar oluyor...Ben uzun süre bekledim,kur yapıyor yapıyor tek ayak atıp üstüne cıkamıyordu...Sonra baskın bir erkek aldım...3 5 güne çiftleştiler.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kus baskın degil,baskın olmayan kuslarda bu tür olaylar oluyor...Ben uzun süre bekledim,kur yapıyor yapıyor tek ayak atıp üstüne cıkamıyordu...Sonra baskın bir erkek aldım...3 5 güne çiftleştiler.

Fakat benim ki çıkarıyor dişi erkeğin bi ötüşünü duyup kaldırıyor kıçını erkekte üstüne çıkıyor fakat işi pişiremiyor

Fakat benim ki çıkarıyor dişi erkeğin bi ötüşünü duyup kaldırıyor kıçını erkekte üstüne çıkıyor fakat işi pişiremiyor
Baskın olmadıgı içindir...Üstüne çıksa bile korkar gibi ses cıkarıp,tellere atlıyordur yüksek ihtimalle...

Geri