Tavsiyelerinizi bekliyorum . . .

Canip koç

Yeni Üye
İyi günler daha önceden de muhabbet kuşu beslemişliğim vardir. Bundan yaklaşık 1 ay önce petshoptan yavru erkek muhabbet kuşu aldim , ve hala kendime alistiramadim şöyleki kafese yaklastigim zaman kafeste kendini durmadan bir yerlere atip bagiriyor her aksam onunla konuşuyorum ilgileniyorum kafesi açıp parmagimi uzatiyorum bagirmasina rağmen sonunda geliyor parmagima ve parmagima gelince susuyor omzuma aliyorum duruyor saclarimla oynuyor falan elimden yem yiyor ama kafese ilk yaklastigimda parmagimi uzattigimda bagiriyor birde geceleri bakiyorum tellere asılı uyuyor buda kendini güvende hissetmediginden kaynaklı bana verebileceginiz tavsiyeler varmidir saygilarimla ..

Eğer onu korkutacak bir şey yapmadıysanız, size gelmeden önce insanlar tarafından çok korkutulmuş olabilir. Hiçbir muhabbet kuşu eğitilemez değildir. Bazıları kolay, bazıları zor eğitilir. Sizin kuşunuz, insanlara güvenini kaybettiği, ya da karakteri bu şekilde (korkak) olduğu için eğitilmesi biraz daha zor olabilir. Sabırla ilgilenmeye devam ederseniz mutlaka sonunda size alışacaktır, ancak bu tür kuşların geriye dönüp bu hareketleri tekrarlama olasılığı yüksektir.
Tavsiyem, yukarıda yazdıklarınızı yapmaya devam etmenizdir. Ayrıca kafeste oyuncak kesinlikle olmasın. Dışarıya çıkardığınızda da oyuncaklarla değil sizinle oynasın. Kafesten ilk çıktığında yaklaşık yarım saat kadar serbest hareket etmesine izin verin, müdahale etmeyin. Zaten bir süre sonra yanınıza gelecektir.

Kafeste sadece salıncağı var onunla da pek ilgilenmiyor herşey için teşekkürler

Dal darıyla alıştırabilirsin bence.Eğer tanımıyorsa dal darıyı kafese as zaten meraktan yiyecekdir.sonra dal darıyı elinde yedirtmeye çalış.(büyük ihtimal yer).sonra dışarda da alıştır.
Benim kuş da sabahları sizinki gibi yapıyor ama çıkmak için öyle yapıyor :D sonra zaten bağırmıyor ama sizinki hep bağırıyorsa bilmiyorum.Dediğim gibi dal darıyla alıştırabilirsin.

Geri