Tavsiye almak istiyorum

Ali Orhan

Yeni Üye
Yeni muhabbet kuşumuz geldi. Yıllardır her türden kuş üretimi yapan, alan-satan, bu konuda çok tecrübeli yakın akrabamız kuşumuzu sağolsun ayağımıza kadar getirdi. Bir miktarda yem bıraktı. Öğrenmek istediğim internetten yem ve ne gerekliyse toptan almak. Bu konuda marka-site ismi gibi bilgiler veriliyorsa çok makbule geçer. Kafesim var, yemlik-suluk-banyoluk ve bir tane yıllar önceden kalan gaga taşı var. Kuş yavru ama nazar değmesin yerinde durmuyor, şu an az yem yemekle birlikte suya hiç dokunmadı desem yeri. (1 gün oldu anneden yeni ayrıldı) Birde sanırım erkekmiş. İhtiyacımız olan malzemeleri toptan temin için yardımcı olursanız çok iyi olur. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20201215_170122_1280x720.jpg
    IMG_20201215_170122_1280x720.jpg
    717.5 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20201215_191604_1280x720.jpg
    IMG_20201215_191604_1280x720.jpg
    693.4 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20201215_165629_1280x720.jpg
    IMG_20201215_165629_1280x720.jpg
    750.4 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba Ali Orhan,

Öncelikle Foruma hoşgeldiniz,

Forum içerisinde üyelerimizin kullandığı, kullanmayı düşündüğü yada önerdiği ürünlerin değerlendirildiği Ürün İncelemeleri başlığı bulunmakta bunun için aşağıya link bırakıyorum;

Önerdiğim birkaç ürünü de yazıyorum;
Multivitamin; Rönhfried Gervit W
B vitamini; Röhnfried BT amin Forte B yada Versele Laga muta vit
Probiyotik; Röhnfried Entrobac yada Diazyme 256

Merhaba Ali Orhan,

Öncelikle Foruma hoşgeldiniz,

Forum içerisinde üyelerimizin kullandığı, kullanmayı düşündüğü yada önerdiği ürünlerin değerlendirildiği Ürün İncelemeleri başlığı bulunmakta bunun için aşağıya link bırakıyorum;

Önerdiğim birkaç ürünü de yazıyorum;
Multivitamin; Rönhfried Gervit W
B vitamini; Röhnfried BT amin Forte B yada Versele Laga muta vit
Probiyotik; Röhnfried Entrobac yada Diazyme 256
teşekkürler inceliyeceğim

Elimde bölunmus rofein gervit vs vs kus kumu akliniza gele bilecek bütün urünler var kargo ile yollaya bilirim versela leganin mama lari verselega nin kus kumu kizil dal.dari bit tozu probiotik vs vs akliniza ne geliyor ise mevcut bölunmus ürunler mevcut

1- Kuş çok tatlı bir kuşa benziyor ama kafesiniz için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Öncelikle o plastik tünekleri çıkarıp düzgün tahta tünekler alın ya da siz yapın. İnternet'te ve forumda bununla ilgili bir sürü konu var. Aynı zamanda kafeste her daim 24/7 kalamar kemiği, mineral blok ve grit kuş kumu bulunması gerekir.
2- Kuşlar sürekli olarak ek besine ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Benim de kullandığım bir besin tablosunu paylaştım.
3- Kullandığınız yem sadece darıdan oluşuyor gibi geldi yeni yeme düşmüş bir yavru için forumda Garden Mix Platin yavru yemi önerildiğini görmüştüm. 500 15 ₺ gibi bir fiyatla satılıyordu.
4- Kuşların altını günde 1 temizleyin ve renkli kağıtlar kullanmayın. Havlu veya tuvalet kağıtları idealdir.
5-Kış aylarında kuşlara duş vermeyin özellikle bir de yavru bir kuş. Ben sadece dışarının sıcak olduğu havalarda duş aldırıyorum.
6- Multivitamin olarak --> Röhnfried Gervit-W
Probiyotik olarak --> Probiacti-Bird
7- Henüz yavru bir kuş olduğundan kuşa sebze meyve vermeyin. Sindirim sistemi, kuş büyüdükçe sebze meyveleri sindirebilir. Yavru muhabbet kuşları sebze meyve yediğinde çok kolay ishal oluyor.

Eskiden kullandığım kafes düzenimi de paylaştım.

Ekli dosyalar

• kuş beslenme tablosu.png
    kuş beslenme tablosu.png
    14.5 KB · Görüntüleme: 33
  • 6ebda299-a5cc-43d9-b150-6142d67c4eb7.jpg
    6ebda299-a5cc-43d9-b150-6142d67c4eb7.jpg
    178.4 KB · Görüntüleme: 30
1- Kuş çok tatlı bir kuşa benziyor ama kafesiniz için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Öncelikle o plastik tünekleri çıkarıp düzgün tahta tünekler alın ya da siz yapın. İnternet'te ve forumda bununla ilgili bir sürü konu var. Aynı zamanda kafeste her daim 24/7 kalamar kemiği, mineral blok ve grit kuş kumu bulunması gerekir.
2- Kuşlar sürekli olarak ek besine ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Benim de kullandığım bir besin tablosunu paylaştım.
3- Kullandığınız yem sadece darıdan oluşuyor gibi geldi yeni yeme düşmüş bir yavru için forumda Garden Mix Platin yavru yemi önerildiğini görmüştüm. 500 15 ₺ gibi bir fiyatla satılıyordu.
4- Kuşların altını günde 1 temizleyin ve renkli kağıtlar kullanmayın. Havlu veya tuvalet kağıtları idealdir.
5-Kış aylarında kuşlara duş vermeyin özellikle bir de yavru bir kuş. Ben sadece dışarının sıcak olduğu havalarda duş aldırıyorum.
6- Multivitamin olarak --> Röhnfried Gervit-W
Probiyotik olarak --> Probiacti-Bird
7- Henüz yavru bir kuş olduğundan kuşa sebze meyve vermeyin. Sindirim sistemi, kuş büyüdükçe sebze meyveleri sindirebilir. Yavru muhabbet kuşları sebze meyve yediğinde çok kolay ishal oluyor.

Eskiden kullandığım kafes düzenimi de paylaştım.
Kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim. Devamlı okuyorum, bahsedilen ürünler hakkında araştırma yapıyorum. Kuş ne kadarlık bilmiyorum ama, yerinde durmuyor, sanki sürekli çıkmak istiyor gibi sürekli hareket halinde. Bir tane tahta tünek vardır onuda taktım ama kafes küçük içeriyi boğmak istemedim. Kendim genişçe bir kafes yapmayı düşünüyorum. Şu aşamada bahsettiğiniz bazı ürünleri temin etmem gerekiyor sanırım. Gaga taşı var ama sürekli gagasını yere kağıda sürtüyor. Henüz duş aldırabilecek kadar tecrübem yok şu aşamada yaptırmam. Kullanılmamış a4 hergün değiştiriyorum. Gerçi bugün 3 gün :) Teşekkürler.

Elimde bölunmus rofein gervit vs vs kus kumu akliniza gele bilecek bütün urünler var kargo ile yollaya bilirim versela leganin mama lari verselega nin kus kumu kizil dal.dari bit tozu probiotik vs vs akliniza ne geliyor ise mevcut bölunmus ürunler mevcut
tşk. 1-2 gün araştırma yapıp karar vereceğim. Çok acemiyim bu konuda.

Bir soru daha sormak istiyorum. Kuşun resmi var kaç günlük olduğunu bilmiyorum. Uçmaya da başlamış. Kafes temizlerken kaçırdık gayet güzel uçup konuyor. Yem alacağım, normal yem alsam olur mu. Yoksa yavru yemi mi almam lazım.

Geri