Tatile gittik kuslarim halsiz

hilal kozanoglu

Yeni Üye
Merhaba ben dun tatile geldim ve kimseye birakamadıgım icin kuslarimi yanimda getirdim az kusumda yok 14 tane dördü papağan muhabet kuslarimda halsizlik var normalde bukadar sicak bi yerde yasamiyorum ve tatil yeri cok sicak kuslarimda gozlerimi hep kapatiyor ve uykulu duruyolar muhabbet kuslari papaganlar saklikli duruyor ne yapmaliyim bagirsak duzenleyici verdim yumurta verdim bu gun aspur ve daldar almayı düsünüyorum acaba iklim degisikli oldu icin halsiz olabilirlermi

Ondört kuşu nasıl götürünüz? Bende çift muhabbet kuşu var seyahat sürecinde diken üstünde oluyorum. Kuşlar seyahat sonrası halsiz olabiliyorlar. 8-9saat gidiyorum ve o gün bir tık tedirgin duruyorlar ve halsiz olabiliyorlar. Genelde hemen yulaf veriyorum az bir miktar. O hafta vitamin verdiysem bile seyahatin ertesi günü hemen bir daha veriyorum vitamini. Normalde haftada 1 ideal ama seyahatten sonra riske atmiyorum. Sıcaklığı max 28 derecede tutuyorum hem arabada hem de gittiğim yerde. 14 kuş ile seyahati hayal bile edemiyorum

Ondört kuşu nasıl götürünüz? Bende çift muhabbet kuşu var seyahat sürecinde diken üstünde oluyorum. Kuşlar seyahat sonrası halsiz olabiliyorlar. 8-9saat gidiyorum ve o gün bir tık tedirgin duruyorlar ve halsiz olabiliyorlar. Genelde hemen yulaf veriyorum az bir miktar. O hafta vitamin verdiysem bile seyahatin ertesi günü hemen bir daha veriyorum vitamini. Normalde haftada 1 ideal ama seyahatten sonra riske atmiyorum. Sıcaklığı max 28 derecede tutuyorum hem arabada hem de gittiğim yerde. 14 kuş ile seyahati hayal bile edemiyorum
Kimseye birakamicaktım bende gitmek istemezdim ama ailemi. Karari ile gittik elimden geldigince dikkst etmeye calistim simdi vitamin ve kanarya yemi verdim yumurta verdim sabahta gelirken cok sallandilar kodktular papaganlar normapde de canli hayvanlar ama.muhabet kuslari yan yana okadar sure cok huzursuz oldular elimde elle besleme aparati var ne olur ne olmaz.diye aldim kendi tuyleriyle ilgileniyolar ama biraz halsizler cok sicak bi yere koymadim klimasiz bi odada lar halsiz olduklari icin endiselendim bu sudan sonra vitamin eklicem sularina

Papağanlar strese kolayca girebilir. Ayrıca olumsuz birçok durumdan bahsetmişsiniz zaten,tatil yerinin çok sıcak olduğu,gelirken de çok sallandıklarını..

Papağanlarınızın güncel videosunu paylaşın,her bir papağanın beyaz peçete üzerine yaptığı 6 tane dışkının fotoğrafını paylaşın. Kuslarinizin kilosunu ölçün. Kuşların iştah durumu nedir? Tatil yerinde kuşların durduğu odanın sıcaklığı ve nem oranı neydi? Klima vantilatör cereyana maruz kaldılar mi?
Kuslarinizda kusma öğürme hapşırma iştah kaybı var mi?
Şimdi siz probiyotikli su hazırlayın 3 gün art arda probiyotikli su veriniz. 4. gün de vitaminli su veriniz. Ürünleriniz kalitesiz olmamalı. Etkili ürünler kullanın, Rohnfried öneriyoruz.
Kuşlardan yemeğini yemeyen açlıktan ölme durumu olan varsa elle besleme maması ile kursaktan besleme yapılması lazım bilen birileri tarafından.

14 tane kuşa nasıl bakıyorsunuz? Üretim mi yapıyorsunuz?

4 papagan akrabamdan geldi 4 de muhabet kusum vardı 2 si 6 yavru yaptıceyranda maruz kalmamalarini sagladim yol boyunca erkekler hareketli disi iki kusumda normalde cok harekwtli degiller oldu gibiler ama izliyorum ve oda nin eski oldugum sehirdeji gibi sicakliklardaki bi odada tutuyorum muhabet kuslarim da bir kacinda halsizlik var onlara da aspur verdim sularinda vitamin var

Dışkıları ve genel durumlarını kontrol edin bakalım. Bir değişiklik olursa yine haber edersiniz. Şu durumda hastadır diyemeyiz gibi geliyoru. Tabi görmek lazım. Siz takibini yaparsınız. Sonuçta biz de uzun seyahatlerden sonra epey yorgun oluyoruz 1-2 güne anca atabiliyoruz yorgunluğumuzu

Geri