Tatile gidiyorum

tunahan02

Meraklı Üye
Arkadaşlar tatile gidiyorum evde bırakırsam disi ölduğu için bunalıma girer diye düşündüm yanımda goturmelimiyim

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kac gunlugune gidiyorsun

10 günlük

Bu aralar tuyde ve çok kasiniyo ne yapmam lazim

10 gun boyunca yemine suyuna bakicak kimse yoksa yaninda goturmelisin. Bakicak birisi de varsa bile gotur bence evde sessiz yalniz kalmasin. En azindan arada cikarir seversin

Benim iki erkekte tuyde suyuna b vitamini katiyorum.sirkeli su fislatiyorum ve bulabilirsem yulaf alicam iyi geliyormus

Sirkeli su fislatiyorum derken? B vitamini şu mu
9a002dcc9eb9fb74525461a54b38f799.jpg

Bu markanin b vitamini komplexi yaziyor onu aldim. Ama bu toksin baglayici yaziyor ne anlama geliyo bilmiyorum. Fisfisin icine 10 damlaya yakin sirke damlattim. (Yuvarlak kucuk cicek fisfisi bu) onunla islatiyorum hem serinliyor. Bir de apexin tuy dokumunde kullanilan fisfisi var arada onu fislatiyorum

Bundan da sıktım ben
5fb55a68d43cc16216fe6453e3d124a7.jpg

Bu bit spreyi galiba. Onu her zaman kullanma. Tuy dokumune ozel spreyler var ama ozellikle b vitamini sart sadece tuyde de degil her daim 3 gunde bir b vitamini eklerim sularina.

B vitamininin faydası nedir

uhabbet kuşu için B vitamini gıdalardan tamamlanamamaktadır, ancak eksikliği kuşunuza ciddi zararlar verebileceği için takviyesi muhakkak yapılmalıdır. Aksi durumda muhabbet kuşunuzun bacakları B vitamini eksikliğinden dolayı felç bile olabilmektedir. Bu durumda ise, muhabbet kuşunuzun hareketsiz bir yaşantısı olmakta, diğer rahatsızlıklar da bundan sonra baş göstermeye başlamaktadır. Kuşunuz tüneğinde bile duramamakta, ancak kafesin altında durabilmektedir.

• B1 vitamini eksikliğinde kuşunuzun karın bölgesinde tümör oluşumuna kadar giden rahatsızlıklar
  • B2 vitaminin eksikliğinde ishal, halsizlik, eklem bozuklukları, büyüme geriliği gibi rahatsızlıklar
  • B3 vitamini eksikliğinde tüylerde zayıflama, pullu cilt iltihaplanması, felce varan rahatsızlıklar
  • B6 vitamini eksikliğinde hareket ve kas kaybı meydana gelir.

Yani b vitamini komplexi vermek bunlarin olusumunu onler.

Teşekkürler

Rica ederim. Size de iyi tatiller simdiden :)

Tek kaldıysa problem olabilir. Çiftinden sonra en yakın kişi sensin ona.

Teşekkürler

Dediğiniz b vitamini kompleksini bulamadım ama bu olurmu
Bu markanin b vitamini komplexi yaziyor onu aldim. Ama bu toksin baglayici yaziyor ne anlama geliyo bilmiyorum. Fisfisin icine 10 damlaya yakin sirke damlattim. (Yuvarlak kucuk cicek fisfisi bu) onunla islatiyorum hem serinliyor. Bir de apexin tuy dokumunde kullanilan fisfisi var arada onu fislatiyorum
B1 b6 e1256 içeriyor
486cf27cf01424094ba5e1f120bb7cb4.jpg

Geri