Tatilden geldik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hulyaa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
MAŞALLAHlari alalim once. :) cok sukur saglikli sihhatli minnoslar buyudu. yakinda yuvadan cikacaklar ikisi ayni babasi oldu. Diger ikisi de ayni anne. yalniz cok fazla bagirir oldular doymak bilmiyorlarrr. (Dun ve onceki gun yumurta verememistim anne babaya
20180828_132812.jpg
. O yuzdende biraz aclar galiba.) Ama her gun yumurta mamasi veriyorum arada dal dari asiyorum. Bu tosunlari daha iyi doyursunlar diye baska ne yapabilirim :)

Sag altta yatan ve soldaki pespese cikan yavrular 1 haftaya dusucekler insallah :)

Aminnn. Tesekkur ederim :)

Öncelikle maşallah. Allah sağlık uzun ömür versin bu minik mubişlere.
Benim klasik uyguladığım bir mama var
Haşlanmış yumurta
Havuç
Bebe bisküvisi
Buğday ruşeymi ve mısır unu yada galeta unuda olabilir.

Haşlanmış yumurta ve havucu minik parmak rendesinde rendeliyorum. Üzerine kuşum tek olduğu ve günü birlik yemesi için hazırladığım için 2-3 tane bebe bisküvisini elimde iyice ufalayıp eziyorum. bir miktar buğday rüşeymi ve mısır unuda katıp bunların hepsini bir kapta güzelce elimle karıştırıyorum ve maması hazır oluyor. bu genelde yumurta maması olarakda geçer
Oranları elim alışkın olduğu için hep göz kararı yapıyorum, ve önce kendim tadıyorum :p havucu fazla kullanmayın
Ayrıca dal darı kullanmaya devam edin,çok faydalı

Tesekkur ederim ben yavrular var diye havuc kullanmiyorum kizistirmasin diye :) genelde kirmizi tatli biber veya elma katiyorum. Arife gunu baklava acarken findik ceviz ici artmisti bende mamaya kattim. Baktim erkek kus disiye kur yapmaya basladi :D hemen elma verdim bi kaza cikmasin diye

:) tesekkurler

Çok tatlılar maşallah :)

Maşaallah çok çok güzeller sağlıkla besleyin bereketli olsuın

Tesekkur ederim ben yavrular var diye havuc kullanmiyorum kizistirmasin diye :) genelde kirmizi tatli biber veya elma katiyorum. Arife gunu baklava acarken findik ceviz ici artmisti bende mamaya kattim. Baktim erkek kus disiye kur yapmaya basladi :D hemen elma verdim bi kaza cikmasin diye
Findik ceviz kizistirir e vitamini zengin

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Bu danacik 26 gunluk. hepsi altlarinda ki talasi kemirir oldu. Ne zaman cikar yuvadan :)
20180829_111816.jpg

26 gun normal olarak yuvadan atlamasi lazim yavrulari kanat alti tüylerini kobtrol edin tamamlanmis ise yem kiracak seviye ye gelmistir bugun yatin yuvadan atlar onemli olan yem kirmayi ogrenmesi yuvaya dal da5i koyun ordan baskasinlar kafes icinede yere yada bur kaba yem koyun
Bu danacik 26 gunluk. hepsi altlarinda ki talasi kemirir oldu. Ne zaman cikar yuvadan :)Ekli dosyayı görüntüle 28369

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Simdi gordum bayagi yuvanin girisine tutunmus durabiliyor. Heran cikacak sanki. ordan mama istiyo surekli bagiriyor. Hazirci olacak galiba :D aksam daldari almaya gidicem sonuncuyu koydum yuvaya bakalim kucukleri de biseyler kemirmeye merakli yesinler yiyebildiklerini

Kanat alti tuylerinin cogu kapanmis gibi duruyor. pek anlamam da bi resmini cekmeye calisayim

Altlarini temizlemek icin baska kaba aliyorum daldari koydum beyazi acik goz hemen yeme girisimi gosterdi. Bi sure yuvadan ayirip gozlemlesem mi yiyebiliyorlar mi diye kanat altlari boyle cogu kapanmis

Geri