Tırnagı fazla kestim...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mbrk533
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Kusumun tırnagını yanlışlıkla fazla kestim...İlk defa kesim yapan tecrübesiz biri degilim ama dalgınlıgıma geldi herhalde...Tırnak eti kesmesinde kusların öldügünü duymustum...İnandırıcı gelmemişti ama kusumdaki kanamayı görünce durumun ciddiyetini anladım...Hemen pamukla tırnagı sıktım ve cok akmadan akıntıyı durdurdum,sonra antibiyotikli kremi parmagı hic görünmeyecek kadar bol sürdüm...Kusum iyi görünüyor,sanki canı da yanmıyor gibi ama beni bir korku aldı dostlar,icim sızladı...Acaba bir şey olur mu ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusumun tırnagını yanlışlıkla fazla kestim...İlk defa kesim yapan tecrübesiz biri degilim ama dalgınlıgıma geldi herhalde...Tırnak eti kesmesinde kusların öldügünü duymustum...İnandırıcı gelmemişti ama kusumdaki kanamayı görünce durumun ciddiyetini anladım...Hemen pamukla tırnagı sıktım ve cok akmadan akıntıyı durdurdum,sonra antibiyotikli kremi parmagı hic görünmeyecek kadar bol sürdüm...Kusum iyi görünüyor,sanki canı da yanmıyor gibi ama beni bir korku aldı dostlar,icim sızladı...Acaba bir şey olur mu ?

Hocam akıntı durmuşsa bir sorun olmaz diye düşünüyorum ben.Vitamin falan verebilirsiniz ihtiyacı olur.Geçmiş olsun.İşte bende bundan korktuğum için bu sorumluluğu alamıyorum ve tırnağını kesemiyorum kuşumun malesef...

Dikkat etmek lazım...Ben cok kestim daha önce,insan bazen kendi etini bile kesiyor...2 kusu kestim 3.cü kusumda malesef kanattım...Birde kusumun disisi 1 yumurta yaptı...Bu yüzden durgunlaşır,çiftleşmekte sorun çekerse asıl o zaman üzülecegim...

Hmm çok geçmiş olsun kanama durmuş ama fotorafı varmı? Bir yere takılıp kanatmasın bir daha öyle sıkıntılarda olursa yanlış hatırlamıyorsam ünal vlogta kanayan yere nişastaya batırınca topaklaşıp veterinere gidene kadar kanamayı durduruyormuş.

Kusum iyi bir anormallik olmadı...Tekrar kanama da yapmadı...

Geri