Tıkanma

Halil toysal

Meraklı Üye
Arkadaşlar lutino ve hemen hemen 2 yaşına yakın bir dişi kuşum var daha önce bundan 4 ay vs önce bu dişi yumurtladi ilk yumurtasını sorunsuz bir şekilde çıkardı ancak 2 . 3. Ve 4. Yumurtası tıkandı ben herhalde o zaman küçük olmasina bağladım yani 1.5 yaşında bir kuştur olqbilir vs dedim önemsemedim açıkçası ancak 4 ay sonra yani 2 gün önce tekrardan yumurta yaptı şuan yuvada ve 2. Yumurta cikmasi gerekirken çıkmıyor ve kuş ta ufaktan halsizlik var tüyleri vs şiş ben bu kuşa tıkanma için ne yapabilirim ilk yumurtayi cikariyor ancak 2. Si tikaniyor ne yapmalıyım meyve sebze vitamin ne önerirsiniz.ve birde anüs kısmı bayağı şiş sizce yumurtlatmalimiyim yoksa 1 gun daha bekleyeyimmi eger yumurta icinde kalirsa bir sorun olurmu 1 gün fazla kalirsa yani ??

Acil cikarman gerekiyor halsizse. İkinci bir yumurta gelişirse diğerini çıkarırken 2. Yumurta içinde kırılma ihtimali yüksek. Günü geçen yumurtayı çıkarmakta fayda var. İnternette videoları var. Geçmiş olsun.

Acil cikarman gerekiyor halsizse. İkinci bir yumurta gelişirse diğerini çıkarırken 2. Yumurta içinde kırılma ihtimali yüksek. Günü geçen yumurtayı çıkarmakta fayda var. İnternette videoları var. Geçmiş olsun.
Daha önceden ufak bir bilgim var çıkarma ile ilgili ancak canımı sıkmaya başladı bu tıkanma problemi anlayamıyorum yemi vitaminu suyu vs herşeyi tam ancak kuşta yumurta tıkanıyor 1.den sonraki yumurtalar gerçekten ilginç acaba keyfinemi yapıyor bilemedim

Daha önceden ufak bir bilgim var çıkarma ile ilgili ancak canımı sıkmaya başladı bu tıkanma problemi anlayamıyorum yemi vitaminu suyu vs herşeyi tam ancak kuşta yumurta tıkanıyor 1.den sonraki yumurtalar gerçekten ilginç acaba keyfinemi yapıyor bilemedim
Yumurta yapacak kuş yuvalikta yatıp dışkısını tutar ve dışkıyı büyüterek yumurtlamayı kolaylaştırır. Ancak bazı kuslarimiz bu görevini yapmamakta, yumurtanın geç gelmesi ve tıkanmaya sebebiyet vermekte. İkinci olası neden yağlanma sorunudurki bu da yumurta tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Yumurta gününde ağızdan 1 damla zeytinyağı damlatin, yumurtanın çıkmasını kolaylaştırır.

Dip Not: Günü geçmiş, kuştan geç alınmış yumurtalarda kabuk dahada kalınlaşır, bu da yavrunun çıkmasını zorlaştırıyor.

Geri