Tüymü döküyor Parazitmi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MertEmre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MertEmre

Yeni Üye
Arkadaşlar tekrardan merhaba kuşumu alalı nerden baksanız yaklaşık 4 gün oldu profil fotoğrafınada bakarsanız alıştı her yere kafesinde ordan oraya zıplayıp gagasını sürtüyor arada yemliğinin tutunma yerine kafasını sokup gagasını sürtüyor
Baktığım zaman ya en sevdiği yerinde şişiyor yada sürekli gagasını kaşıyor gagasını kaşıdığı için kemik aldım onuda arada sürtüyor plastik tünekti tahta tünek aldım taktım kafesini temizledim şuan dışarda omzumda duruyor
Sizce tüyemi girdi Vitamini eksik etmiyorum eğer tüye girdiyse damla sayısını artırabilirim

Ayrıca arkadaşlar kafesinin tabanında duruyor tüneğine cıkmıyor elimle cıkarmaya çalıştımı kendini yere atıyor ve tüyleri kabarık

Daha önce başıma gelmişti aynı olay olmayabilir kesin cevap vermeyeyim ama acil müdahale gerekiyor gibi
Felaket tellallığı olmasın ama sabah çıkamayabiliyor.

Sebebini merak ettim neden böle oluyor şuan durdu kafesini örttüm uyku pozisyonu aldı yatıyo snrm

Çok cevabı olabilir ishal vs. vs.
Ama bana soğuk algınlığı gibi geldi ani hava değişimi veya hava akımından dolayı
Sabaha kadar vitamin takviyesi yapabilirsiniz

Ayrıca yanlış mı okudum bilmiyorum ama kuşun sağlık durumu nasıl hareketli olsa da hep taban da mı duruyor ?
yoksa birden böyle durgunlaştı mı ?

Çok haraketliydi sürekli tırmanıp gagasıyla sürtünüyodu şimdi durgunlaştı tabana indi zemine yaslandı gagasını yavaşca gıcırdattı videosunu resmini çektim yükleniyor şimdi tüneğine geçti uyuyor

Şimdi uyurken baktım popo kısmı tüylerin hepsi bembeyaz olmuş tüymü döküyor acaba?

Videosu burda:
resimi
Ustalarım bakarmsnız bi
rJ6ybP.jpg

Birşey dökmüyor veya videoda belli değil.

Arkadaşlar selam kuşun sağlığı yerinde şuan ancak kafesin tabanına indiği zaman aşağısındaki kağıdı koparmaya çalışyor napıyım?

Multivitamin ve mineral takviyesi yapın. Stres ihtimaline karşı da probiyotik verin uzun bir süre.

Selçuk ustam Kafesinde kalamar kemiği var minerali ordan alır diye düşünüyorum her haraketli oldugu zaman kalamar kemiğine dalıyor
vitamin olarak Avisol-A kulanıyorum Probiyotik olarak maya mı kullanıyım yoksa petshoptan alıyımı ayrıca dışkısı düzgün
Ayrıca Kafeste uçuşan tüyler var

Son düzenleme:
Malesef kalamar kemiği vermekle herşey bitmiyor. D vitaminini nasıl alacak hayvan ? Demir ? D vitaminini yiyeceklerden veya kalamar kemiğinden alamaz arada destek vermek gerek veya sık sık güneşlendirmek öğlen saatlerinde.

Kafesin tabanında ızgara göremedim. Izgara olmazsa kuş kolayca dışkısıyla temasa geçebilir, dışkısını yiyebilir. Hastalanmaması için ızgara temin etmelisiniz.

Geri