Tüyleri uzamayan yavru kuşum

Sayonaraelegy

Yeni Üye
Kendisini Mart ayında bir eşle beraber aldık. Eşinin kuyruğu (bir kaç gün önce ne yazık ki evden kaçtı) kaçmadan önce en azından epey uzatmıştı ancak o yerinde sayıyor. Kafesten çıkardığımda kanat çırpıp duruyor ama yükselemiyor haliyle. Birde kafesten kaçıp kendini yerlere atınca yaralanıyor ama önünü kestim merak etmeyin. Acaba albino olduğu için mi tüyleri uzamıyor? Başka bir hastalığı mi var yoksa anlayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Snapchat-1691576538.jpg
    Snapchat-1691576538.jpg
    717.9 KB · Görüntüleme: 15
Kendisini Mart ayında bir eşle beraber aldık. Eşinin kuyruğu (bir kaç gün önce ne yazık ki evden kaçtı) kaçmadan önce en azından epey uzatmıştı ancak o yerinde sayıyor. Kafesten çıkardığımda kanat çırpıp duruyor ama yükselemiyor haliyle. Birde kafesten kaçıp kendini yerlere atınca yaralanıyor ama önünü kestim merak etmeyin. Acaba albino olduğu için mi tüyleri uzamıyor? Başka bir hastalığı mi var yoksa anlayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
o kuyruk tüyleri aldığınızdan beri hep öyle mi ?

Evet, bir hafta önce o tüyler dahi yoktu sadece kökleri gözüküyordu. Vitaminli su da verdiğim halde uzamıyor.
o tüyler bir hafta içinde çıktıysa uzar diye düşünüyorum, yine de tecrübeli bir arkadaş yazsa daha iyi olur. umarım sağlıklı uzar tüyleri
hangi vitamini veriyorsunuz

Kanadını açıp çekebilirmisiniz

bence geç olmadan birşey yapın aynı olay benim de başıma geldi 8 ay sonra öldü :(

Uçma tüyleri yok olanlarda çok kısa eğertüy hastalığı yoksa çekmeniz lazım

Geri