Tüyleri neden sağlıksız gözüküyor olabilir

Tugbayami

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık 2 aylık tüyleri çıkmıyordu zaten ama son 2 haftadır çıkıyor.Çıkan tüğler sağlıksız cansız gözüküyor çok fazla oynuyo kaşıyo çıkan tüylerini oyüzden olduğunu düşündüm uçamıyor.
Bu arada b vitamini veriyorum meyve sebze yumurta çimlenmiş buğday veriyorum hiçbir eksiği yok ama tüyleri birtürlü sağlıklı olmadı.
French molt değildir umarım.

Ekli dosyalar

• IMG-20210131-WA0000.jpg
    IMG-20210131-WA0000.jpg
    134.7 KB · Görüntüleme: 67
Kuşum yaklaşık 2 aylık tüyleri çıkmıyordu zaten ama son 2 haftadır çıkıyor.Çıkan tüğler sağlıksız cansız gözüküyor çok fazla oynuyo kaşıyo çıkan tüylerini oyüzden olduğunu düşündüm uçamıyor.
Bu arada b vitamini veriyorum meyve sebze yumurta çimlenmiş buğday veriyorum hiçbir eksiği yok ama tüyleri birtürlü sağlıklı olmadı.
French molt değildir umarım.
French molt bu çeşit bir hastalık değil. Kuşta genetiğe bağlı tüy sıkıntısı olabilir. B vitamini takviyesi yapıyorsanız başka ne tavsiye edilebilir bilmiyorum. Henüz 2 aylık olduğundan tüyleri cansız gözüküyor olabilir. Belki büyüdükçe toparlar.

Röhnfried Bt-Amin B vitamini kullanın gerçekten tüylere çok faydası var.Benim Sultan papağanım Lütfü'nün uzun kuyruk tüyleri çoğaldı.

Çekiştiriyo tüğlerini Kopartıyor sanırım kendisi.Ben gördükçe engel olmaya çalışıyorum ama hepte gözüm üstünde olmaz yani nasıl engel olucam bilmiyorum

Geri