Tüyler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ümran
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ümran

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarının tüyleri neden kararır bi hastalık falan mı

Kabartıp durgun bir şekilde duruyorsa hastadır yada olmak üzeredir tüyleri kabarıp hareketlıyse acıkmış yada üşümüştür benim bildiklerim bunlar

Kaparmıyor ki sadece tüyleri kararıyor özellikle kuyruk ve kanat uçları birinin de aldımdan beri dışkısı poposuna yapışıyor kendi düşürüyor

Petshoplar sağlıksız yerler tüyleri pislenmiş olabilirbenimkide ilk geldiginde öyleydi şimdi tertemiz oldu , dışkısı poposuna yapısıyorsa ıslak Pamukla temizleyip suyuna vitamin koyun havuç elma rendeleyip bir kapta verin yesin direnci düsmesin daha fazla

Teşekkürler elime gelse yapacağım alışamadılar iki hafta oldu alalı çiftler zor alışıyormuş

Poposunu temizlemek için avucunuza alın biraz zor kullanmak gerekiyor böyle durumlarda eğer çiftlerse birbirlerini temizlerler zaten ama hastaysa dikkat edin vitamini eksik etmeyin

Kuşun o zaman kabız 1-2 gün meyve ver tabi kafesinde yemde bulunsun inşallah iyileşir :)

Meyve veriyorum ama yemden başka bir şey yemiyorlar vitamini eksik etmiyorum 4-5 aylık kuşlarım

Senin eline alışmadığı için senin elinden yemezler kafesin demirlerine bi parça meyve sıkıştır onlar kendileri yerler :)

Meyveleri rendeleyin benimkide bütün halde yemez rendeledm mi özellikle havuçta tüyler bile turuncu oluyor yerken maydonoz ve keten tohumu da abartmasan verirseniz toparlar tahminimce

Senin elinealışmadığı için senin elinden yemezler kafesin demirlerine bi parça meyve sıkıştır onlar kendileri yerler :)

Rendeliyorum kafese koyuyorum dışarı koyuyorum dışarı çıkıncada yesinler diye :) bi türlü yemediler yumurta maması falan da yaptım onu da yemediler anlamadım bu kuşları :)

Rendeleyip koymaya devam et bi süre sonra yemeye başlarlar bir iki tane meyve parcasını yem kabının içine yemlerin arasına koy yavaş yavaş tadını alınca yemeye başlarlar

Geri