Tüy yolma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mert0655
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mert0655

Meraklı Üye
Arkadaşlar bayram nedeni ile kuşlarımı komşuya bırak şehir dışına çıkmıştım 2 gün önce geldim ama kuşumun bir tanesi tüylerini yoluyor baya bi tüy yolmuş kel gibi olmuş zaten bunun önüne nasıl geçerim?

Arkadaşlar bayram nedeni ile kuşlarımı komşuya bırak şehir dışına çıkmıştım 2 gün önce geldim ama kuşumun bir tanesi tüylerini yoluyor baya bi tüy yolmuş kel gibi olmuş zaten bunun önüne nasıl geçerim?
Bunun önüne geçemezsiniz tüy döneminde oldukları için muhtemelen bu yüzden yoluyor. B vitamini kullanmanızı öneriyorum.

Merhaba bu durum bendede oldu bir süre ilgisiz kalmak zorunda kaldım ve stres nedenli kendini yolmaya başlamış şunu unutma öncelikle kuşunla konuşmayı ve ilgilenmeyi arttır kuş rahatlasin tüy dokulmesi değildir tüy dökülmesinde asla deri kel şekilde gözükmez

Merhaba bu durum bendede oldu bir süre ilgisiz kalmak zorunda kaldım ve stres nedenli kendini yolmaya başlamış şunu unutma öncelikle kuşunla konuşmayı ve ilgilenmeyi arttır kuş rahatlasin tüy dokulmesi değildir tüy dökülmesinde asla deri kel şekilde gözükmez
Benim kuşumda kel şekilde görülüyor bilmiyorum fazlasıyla ilgide gösteriyorum hiçbir şekilde stres altında olmamasına rağmen sonra b vitamini veriyorum toparlıyor ama dediğiniz gibi doğrudur kendi kuşuma göre yorumladım :)

Düzelir kesinlikle biraz vakit ister bu dönemde gereğinden fazla ilgi ışıklı bir alan ister kısa zamanda düzelir ☺️

Geri