Tüy ve kuyrukların uzamaması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan berna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

berna

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.. Muhabbet kuşumu Ağustos ayında aldım. Tahmini en fazla 8 aylık bi kuş fakat hala uçamıyor ve zaten kanatlarındaki ve kuyruğundaki tüyleri de yok. Yok derken aslında var ama çok kısa ve uzamıyor. Baktığımda tüylerinde herhangi bir çekilme veya kesilme de yok ki çekilmiş olsa zaten uzardı diye düşünüyorum. Astımından dolayı veterinere gittiğimde vitamin takviyesiyle düzelir dedi. Astımını ilaçlarla çözmüş olamasam da eskisine göre çok daha iyi, çünkü ilk aldığım dönemler gagasıyla tellere tutunarak yaşıyordu ve kafasını tutamıyordu sallabaş olmasından korkmuştum. şimdi size sormak istediğim bu kanat tüylerindeki sıkıntı nasıl hallolur bir çözümü var mıdır? ve eğer sıkıntı varsa bu kanat tüylerini yolsam yenisi düzgün olarak çıkar mı? (gerçi 1,5 ay kadar önce kanatlarından ve kuyruğundan birer tüy çektim ama bunlarda herhangi bir uzama olmadı hala) kuşa kaliteli yem yediriyorum, suyuna vitaminini koyuyorum düzenli mama yapıyorum kumu vs. her şey tastamam, acaba o tüyleri yolsam yerine yeni çıkacak olan tüyleri sağlıklı çıkar mı çok kararsız kaldım. yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Bi fotografi var mi?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğuştan gelen vitamin/mineral eksikliği vardır die düşünüorum.Nekton Bio tavsiye ederim.

14947930_1458602644168240_5058768769243851234_n.jpg
14963282_1458602454168259_1796347581441167266_n.jpg
15036731_1458602367501601_8651739706021181364_n.jpg

Hayır tüylerini çekmenize gerek yok.Tüyü kırık falan değil ki çekesiniz.Kuş daha ilk tüylerini bile atamamış.Dediğim gibi vitamin/mineral eksikliği olduğundandır die tahmin ediyorum.

Benim kusum da ayni böyle 1 yasinda nerdeyse
Ama bizimkinin tuyleri uzamaya başladığında hemen dökülüyor
Benim kusum french molt diye dusunuyourm

Benim kusum da ayni böyle 1 yasinda nerdeyse
Ama bizimkinin tuyleri uzamaya başladığında hemen dökülüyor
Benim kusum french molt diye dusunuyourm

ben de french molt diye düşündüm, belki de öyle bilmiyorum ama, neredeyse hiç tüy dökme problemi yok diğer kuşlarım ikinci tüye girdiler ama fındık aldığımdan bu yana tüye de girmedi, sadece kısa ve uzamıyor nedense.

Hayır tüylerini çekmenize gerek yok.Tüyü kırık falan değil ki çekesiniz.Kuş daha ilk tüylerini bile atamamış.Dediğim gibi vitamin/mineral eksikliği olduğundandır die tahmin ediyorum.
Evet diğerleri iki defa tüy döktü ama fındık henüz hiç tüye girmedi astımından dolayı ağır ilaçlar kullanmak zorunda kaldığımdan diye düşünüyorum. Nekton-bio yu biraz araştırdım almayı düşünüyorum umarım faydası olur çok teşekkürler :)

Evet diğerleri iki defa tüy döktü ama fındık henüz hiç tüye girmedi astımından dolayı ağır ilaçlar kullanmak zorunda kaldığımdan diye düşünüyorum. Nekton-bio yu biraz araştırdım almayı düşünüyorum umarım faydası olur çok teşekkürler :)
Bilemedim ya benim kuşum da hic tuye girmedi galiba
Sadece arada küçük köksüz tüyler buluyodum o da Kuyruk tüylerinden
Yoksa normal sekilde tüy dokmedi

O ilaci kullanirsaniz bana da bilgi verir misiniz? ben de alayim

Bilemedim ya benim kuşum da hic tuye girmedi galiba
Sadece arada küçük köksüz tüyler buluyodum o da Kuyruk tüylerinden
Yoksa normal sekilde tüy dokmedi

O ilaci kullanirsaniz bana da bilgi verir misiniz? ben de alayim

elbette. siparişini verdim bir kaç güne elimde olur mutlaka. uzun süre kullanılması gereken bir ilaçmış umarım faydasını görürüm, etkilerini de paylaşırım :)

Geri