Tüy uçları deforme oldu. Yanmış, tiftiklenmiş gibi duruyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Seroks
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Seroks

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bir haftadır bu durumda. 4 kuşum bir kafeste yaşıyor. Diğerlerinde böyle bir problem yok. Bu yüzden bit pire olduğunu düşünmüyoruz.Sizce ne olabilir? Günden güne deforme artıyor

Muhabbet kuşum bir haftadır bu durumda. 4 kuşum bir kafeste yaşıyor. Diğerlerinde böyle bir problem yok. Bu yüzden bit pire olduğunu düşünmüyoruz.Sizce ne olabilir? Günden güne deforme artıyor
Tüy dökümüne girmiş olabilir, düşecek olan tüylerin canı kesilmiştir. Ama başka bir şey de olabilir. Benim fikrim bu yönde

IMG_20210311_103257.jpg

Kuşun vitamini eksik olabilir. Tüy için genelde B vitamini verilir. Elinizde B vitamini varsa markasını yazın suluğa ne kadar koyacağınızı söylerler.

B vitamini var mı eliniz?
Yoksa röhnfried bt amin forte kullana bilirsiniz internetten bölünmüş olarak uygun fiyata ala bilir siniz. Hafta da tam dolu suluğa 6 damla yeterli ama siz şimdilik hafta da 2-3 defa kullana bilir siniz tüyleri o zaman eski halini ala bilir

Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Elimde bu vitamin var ama yeter ki düzelsin ne lazımsa alırız inşallah.Bu yeterli olur mu yoksa sizin önerdiğinizi mi alalım internetten

Bu ilacı bilmiyorum bir fikrim yok ama benim dediğim ilaç gayet güzel ve kaliteli bir ilaç onu alırsanız daha iyi olur ben kendim de kullanıyorum

B vitamini var mı eliniz?
Yoksa röhnfried bt amin forte kullana bilirsiniz internetten bölünmüş olarak uygun fiyata ala bilir siniz. Hafta da tam dolu suluğa 6 damla yeterli ama siz şimdilik hafta da 2-3 defa kullana bilir siniz tüyleri o zaman eski halini ala bilir
https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/röhnfried-Ürünlerinin-suluk-İle-kullanım-miktarları.83591/ hocam burada yarı dolu suluğa 15 damla demiş hanginizin dediği doğru bilemedim :)

@Ali Ergün Türköz hoca da yazdı ikisi de doğru yani
Yarı suluğa 15 damla ağır olur mu ki peki kuşa? Ben öyle veriyordum.

Hepinize çok teşekkür ederim. En kısa zamanda tedarik edip kullanmaya başlayacağım inşallah

Geri