Tüy dökme

Mustafa bayrak

Paylaşımcı Üye
Tüy dökme mevsimine girdikmi çünkü benim kuş döküyor 3. Ayında

Her kuş belirli dönemlerde tüy dökümüne girer. Kuşlar bu dönemde vitaminlerle desteklenmeli. Özellikle de B vitaminiyle.

ben kuşumun suyuna 2 değişimde bir su multivitaminli su koyuyorum yani 1 sefer koyuyorum 1 sefer koymuyorum yeterli olurmu?
Kuşlar tüy dökümündeyken haftada 1-2 kere vitaminli su vermeniz yeterli olacaktır. Vitaminli suyu 6 saat geçtikten ve kuşların içtiğinden emin olduktan sonra çıkarın temiz su koyun.

Kuşlar tüy dökümündeyken haftada 1-2 kere vitaminli su vermeniz yeterli olacaktır. Vitaminli suyu 6 saat geçtikten ve kuşların içtiğinden emin olduktan sonra çıkarın temiz su koyun.
birde bir sorum daha olacak kuşumun kafsında beyaz tüy küpleri yok tüy dökümünde değil gibi yaklaşık 3 aylık böyle tıpkı örümcek gibi ufak tüyler düşüyor

birde bir sorum daha olacak kuşumun kafsında beyaz tüy küpleri yok tüy dökümünde değil gibi yaklaşık 3 aylık böyle tıpkı örümcek gibi ufak tüyler düşüyor
Kuşlar tüy dökümü dışında da az da olsa tüy dökerler. Belki tüy dökümünde değildir. Tüyde değilse multivitamin takviyesi yeterli olur.

Geri