tüy dökümü

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan murat84
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

murat84

Yeni Üye
Muhsbbet kusumuzun kafası kellesti halsiz ve hep uyuyor daha onceleri ayaklarini kanatiyordu .. veterinere goturduk ilac tedavisi uygulandi ama daha kotuye gitti tuylerini kaybediyor acil yardim
IMG-20181104-WA0000.jpg

Kellik mi var şişlik mi? Kuşun gözleri hep öyle mi? Hasta görünüyor. Veterinerde ne tedavisi yapıldı?

Dışkılar normal. Kuşta mantar olabilir. Kelleşmiş bölgeye troysd kremi kullanın. Kafesi iyice dezenfekte edin. Parazit var mı yok mu kontrol edin.

Parazit için enseye bir damla kullanılıyordu onun adını ve uygulama şeklini bir araştırın. Vilmectindi galiba.

Kellik icin goz tramacin kullansak olurmu.. dediginiz kremi nerden alicam pet shoplardanmi
Eczanede vardır. Veterinere gitme durumunuz varsa giderseniz iyi olur tavii. Göz tramacin nedir bilmiyorum göz damlası göz için, başka bölgelere uygun olmaz sonuçta.

Kafesi sıklıkla dezenfekte etmeyi unutmayın. Nizoral şampuan ile kafes ve kafes içindeki malzemeleri yıkayabilirsiniz.(kuşu değil) bu şampuan mantarın kafes içinde yaşamasını engellemek içindir. Kuşun gelişmelerini bizle paylaşırsanız seviniriz.

bu kusun durumu iyi değil, öyle tüy dökümü diye geçiştirilecek bir şey değil.

Veterinerden profesyonel bir destek al. Parazit olabilir vb...

Kuşun bulunduğu ortam çok pis o dışkılar ne öyle ? En az 1 haftalık belki daha fazla kafes içi pislik hayvanda parazite sebep olmuş gibi ayrıca Muhabbet kuşuna çekirdek ne alaka hocam ?

Kusura bakmayın ama o hayvan bakımsızlıktan bu durumda..

Kafesi sıklıkla dezenfekte etmeyi unutmayın. Nizoral şampuan ile kafes ve kafes içindeki malzemeleri yıkayabilirsiniz.(kuşu değil) bu şampuan mantarın kafes içinde yaşamasını engellemek içindir. Kuşun gelişmelerini bizle paylaşırsanız seviniriz.
Tesekkurler tabii bikgilendiririm dediginiz kremi aldim surdum

bu kusun durumu iyi değil, öyle tüy dökümü diye geçiştirilecek bir şey değil.

Veterinerden profesyonel bir destek al. Parazit olabilir vb...
Cigdemi cok seviyor...veterinerler anlamiyor. Hastaligi ne diyorum kesin bisey demiyor.. bit diyor stres diyen var ilac vere vere bu hale getirdiler kusu kanatlarini kanatiyordu o sebebten gitiik veterinere bidaha cikamadik bu hale geldik

Kuşun bulunduğu ortam çok pis o dışkılar ne öyle ? En az 1 haftalık belki daha fazla kafes içi pislik hayvanda parazite sebep olmuş gibi ayrıca Muhabbet kuşuna çekirdek ne alaka hocam ?

Kusura bakmayın ama o hayvan bakımsızlıktan bu durumda..
Hocam guzel konusuyonda .. bence bakimdan boyle oldu yerli var bitane daha onuda balkonda yasiyo resmen bu ingiliz kirigi diye daha fazla ilgilendik sirkeyle yikiyorum kafesini foto oyle denk gelmis... obur kus masallah birseyi yok...

Vilmectin uygulamasını araştırın ve dozunu kaçırmadan uygulayabilirsiniz.

Geri