TÜY DÖKÜMÜ

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan brkyeknc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

brkyeknc

Yeni Üye
Merhabalar kusum tüy döküyor.vitamin almak için heryere baktım fakat b vitamini bulamadım bi kuscu abi a vitaminide olur dedi ama B vitamini gerekli diye biliyorum A vitaminini aldım yinede ama ek besin olarak ne verebilriim b vitamini olarak A vitamini işe yaramaz diye biliyorum

A vitamininin farklı bir şey olduğunu bilmiyor herhalde. Biyoloji ve kimya derslerinde uyumuştur. Protein önemli, yani yumurta maması veya etrafı protein katkısı. B vitamini bulmaya çalışın. Taze kırmızı biber de işe yarayacaktır.

A vitamininin farklı bir şey olduğunu bilmiyor herhalde. Biyoloji ve kimya derslerinde uyumuştur. Protein önemli, yani yumurta maması veya etrafı protein katkısı. B vitamini bulmaya çalışın. Taze kırmızı biber de işe yarayacaktır.
hocam peki elimde sera bronchipur w var ondan koysam bi katkısı olurmu mama hazırlama becerim 0 diyebilirim yemine yumurta sarısı katabilirim olur sanırım dimi ?

Sera'nın ürünlerini tercih etmiyorum. Siz sorunca içeriğine baktım, etil alkol var. Muhtemelen çözücü olarak kullanılıyor ama oranı yüksek ise yararından çok zararı olur diye düşünüyorum.
Mama meselesine gelince, iyi haşlanmış ve soğumuş yumurtayı ortadan ikiye bölüp bir miktar rendeleyin, az miktarda havuç rendeleyin, yine bir miktar kırmızı biber rendeleyip karıştırarak ayrı bir kap içinde verin. Havucun ıslaklığı, havlu yardımıyla alın yoksa çok sulu olacaktır. Yumurtayı sıcak yaparsanız kıvamı bozuk olur, iyice soğumasını bekleyin.
Mamayı yemez ise yemliği çıkarıp, mamanın içine bir miktar yem karıştırın. Yem yemeye çalışırken mutlaka mamadan da faydalanacaktır. Hayvanı aç bırakmayın. Kırmızı biberi, dikine ikiye veya dörde bölerek de kafese asabilirsiniz.

Geri