Sulu hapşırma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ysemn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ysemn

Meraklı Üye
Daha öncede sordum hiç kimse cevap vermedi!!! Cevap verilmeyecekse neden var bu site var.

Merhaba. Muhabbet kuşunuzun burnuna su kaçmış olabilir mi?Kaçtıysa onu çıkarıyordur. Kaçmadıysa bulunduğunuz ortamın havasızlığı ve derecesiyle alakalı olabilir.

Kuşunuzda kabarma ,halsizlik gibi durumlarsa varsa nezle olma ihtimali var.Sizde böyle dusunuyorsaniz c vitaminiyle destekleyin.Multivitamin de kullabilirsiniz içinde c vitamini mevcut.Alternatif olarak bir kac damla limon suyunu,su ile inceltip ağzina damlatabilirsiniz ya da 100 ml suluğa 3 damla damlatabilirsiniz.

Hasta olmasina ihtimal vermiyorsaniz, kuşunuzun kepekten,yemdeki veya ortamdako tozdan kaynakli hapsurdugunu düşünüyorsaniz;kafesi temizleyip,yemini gün içinde 1-2 kez ince elekten geçirip servis edebilirsiniz.

Kuşunuzda kabarma ,halsizlik gibi durumlarsa varsa nezle olma ihtimali var.Sizde böyle dusunuyorsaniz c vitaminiyle destekleyin.Multivitamin de kullabilirsiniz içinde c vitamini mevcut.Alternatif olarak bir kac damla limon suyunu,su ile inceltip ağzina damlatabilirsiniz ya da 100 ml suluğa 3 damla damlatabilirsiniz.
Uyku durumu halinde herhangi kabarma yok. Suyunun içine iki damla limon damlatıyorum. Hava şuan 27 derece olduğu için perdeyi çekip rüzgarın değmesini engelleyi odayı havalandırıyorum. Onun dışında kafesini her akşam temizleyip yemini gün içerisinde sürekli eleyerek temizliyorum.

Hasta olmasina ihtimal vermiyorsaniz, kuşunuzun kepekten,yemdeki veya ortamdako tozdan kaynakli hapsurdugunu düşünüyorsaniz;kafesi temizleyip,yemini gün içinde 1-2 kez ince elekten geçirip servis edebilirsiniz.
Kepeği çok fazla havalar iyice düzelme durumuna girsin yıkanmayı düşünüyorum şuan yıkayıp hasta etmek istemiyorum

Yıkamayın şuan eğer hava 30 u bulursa hereyri kapatın sıfır esme olsjn oyle yıkayın su sıcak olmasin ılık olsun.Dikkaatli olalım havalar çok değişiklik gösteriyor bı bakiyorsunuz 15 bir 30

Zaten kuşların önüne ılık su konularak kendilerinin yıkanması beklenir.

Yıkamayın şuan eğer hava 30 u bulursa hereyri kapatın sıfır esme olsjn oyle yıkayın su sıcak olmasin ılık olsun.Dikkaatli olalım havalar çok değişiklik gösteriyor bı bakiyorsunuz 15 bir 30
O yüzden biraz daha bekliyorum acelem yok bir kere acele ettim dersimi aldım.

Bizimki de öyle valla zorla elde tutarak bağırış çağırış yıkıyoruz

Geri