Sulu dışkı konusu

Marlathebird

Yeni Üye
Merhaba, iki tane muhabbet kuşum var. Erkek olan 4. yılına girdi bizimle. İlk zamanlardan beri hep dışkı problemi ile mücadele ettik. Hiç bir zaman tam anlamı ile düzelmedi. Dişi olan ise 1 yıldır bizimle ve hiç dışkı problemi yaşamadık, bugün aynı sorunu onda da gördüm. İştahsızlık, su içmeme, kabarıp uyuma ya da halsizlik gibi hiç bir belirti yok. Hiç olmadı zaten. Çok üzülüyorum ve çözüm arıyorum ufaklıklar için. Aşağıya bir kaç fotoğraf bıraktım, yardımcı olabilecek var ise deneyimi ile çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_4244.JPG
    IMG_4244.JPG
    590.5 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_4243.JPG
    IMG_4243.JPG
    798.4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_4245.JPG
    IMG_4245.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_4246.JPG
    IMG_4246.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_4248.JPG
    IMG_4248.JPG
    729.2 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_4246.JPG
    IMG_4246.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
Kuşların tedavi geçmişini bir anlatın. Neler denediniz ve fatda etmedi ? Ayrıca altlarına beyaz kağıt veya peçete serip net dışkı resmi paylaşın lütfen. Dişi ne zamandan beri sizde ?

Veterinerlerden antibiotik denedik. isimlerini hatırlamıyorum ne yazıkki fakat genelde aynı antibiotiklerdi. Bu petshoplarda falan satılanlardan. Zaten en çok erkek olanla bu problemi yaşadım, suyuna bir iki damla sirke damlattım daha önce o baya iyi geldi ama tamamen düzeltmedi. Tabii beyaz bir şey üzerinden paylaşırım dışkıyı.
Dişi 1 yıldır bizimle ve ilk defa böyle bir durumla karşılaştım.

Siz şimdiden önlem olarak suluklarına yarım suluğa 6-7 damla beyaz sirke ( Temizlik sirkesi diye de geçer ) katın. Ayrıca Probiyotik siparişi verin işinize yarayacak her türlü. Hasta olmasalar bile. Ayrıca Avimec veya Vilmectin isimli ilaçlardan birini alın. Hangisini kolay bulursanız aynı ilaçlardır.

Şu anki durum bu. Arada düzgün kakalar da var ama çoğunlukla böyle. İştah ve su tüketmede problem yok, uyumuyorlarda.

Ekli dosyalar

• IMG_4262.JPG
    IMG_4262.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_4270.JPG
    IMG_4270.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 10
Dediklerimi yapın eğer fayda etmezse başka yöntem başlayacaz. Kuşlarda hastalık durumlarında acele etmek gerek.

Geri