Sultan papağanı yavrum sallabaş oldu

Sedefk

Yeni Üye
40 günlük bir sultan papağanı yavrum var bu sabah kalktığımda boynu yana yatmış bir şekilde duruyordu. Daha yeme düşmedi şırıngayla besliyoruz. Sarımsaklı su ve vitaminlerini verdim. Biraz düzelir gibi olup sonra yine eskisi gibi oluyor . Sizce düzelir mi

Selamlar geçmiş olsun. Sallabaş sorunu Salmonella hastalığında görülür. Videosunu paylaşır mısınız bizimle. Ve dışkısının resmini

Şimdi her türlü doğruyu söylemek gerekli. Bu hastalığın genel olarak geçtiğini görmedim. Baktığım kuşlarda da bu duruma bende bir kaç kez şahit oldum. Yani kuşu olabildiğince rahat ettirmek gerekli. Yine vitamini ve diğer bakımlarını eksik tutmamak gerek. Ancak kendinizce belki yanlış bir tanı koymuş olma ihtimaliniz var. Bi süre daha gözlemleyin ve değerlendirin. Bakalım süreci nasıl ilerleyecek.

Şimdi her türlü doğruyu söylemek gerekli. Bu hastalığın genel olarak geçtiğini görmedim. Baktığım kuşlarda da bu duruma bende bir kaç kez şahit oldum. Yani kuşu olabildiğince rahat ettirmek gerekli. Yine vitamini ve diğer bakımlarını eksik tutmamak gerek. Ancak kendinizce belki yanlış bir tanı koymuş olma ihtimaliniz var. Bi süre daha gözlemleyin ve değerlendirin. Bakalım süreci nasıl ilerleyecek.
O kadar da ümitsiz değil hocam. Önceleri çözümü zordu evet. Ama sonra İyileştirdiğim kuşlar oldu benim.

Bu arada dışkı resmini ekler misiniz? Belki ornithosis de olabilir, boyun rahatsızlığı da. Yine de beyaz temiz peçete üzerine yaptığı yeni dışkı resmini paylaşırsanız iyi olur :)

salmo-stop-100-gram-163668942-sw700sh700.webp

Care4Birds'in bu ürününü alabilirsiniz.
Paratyphus (Salmonella),Ecoli ve Bakteriyel Enfeksiyon Hastalıkları için kullanılır.

Geri