Sultan papağanı büyük dıskı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Drew
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Drew

Yeni Üye
Aynı zamanda iz bırakıyor

Kuşunuz dişi mi? Yumurtlamadan 1-2 hafta önce daha uzun aralıklarla ancak büyük dışkılamaya başlarlar. Eğer eşi yoksa kızgınlık yumurtası olabilir.

Kuşunuz dişi mi? Yumurtlamadan 1-2 hafta önce daha uzun aralıklarla ancak büyük dışkılamaya başlarlar. Eğer eşi yoksa kızgınlık yumurtası olabilir.
Dişi fakat 1 haftadır sindirim sorunları vardı avı diar kullandım fakat fayda etmedi

Ne yazık ki sultan papağanları hakkında çok bilgim yok. Muhabbet kuşları kızgınlık döneminde cere renkleri değişir. Biraz araştırdım ve sultan papağanlarının kızgınlık döneminde kuyruğunu havaya kaldırıp başını öne eğme ve çömelme gibi davranışlar sergilediğini öğrendim. Sindiriim sorunu geçmiyorsa veterinere gitmenizde fayda var. Kedi köpek bakan veteriner değil de kuştan anlayan bir veterinere götürün.

Ne yazık ki sultan papağanları hakkında çok bilgim yok. Muhabbet kuşları kızgınlık döneminde cere renkleri değişir. Biraz araştırdım ve sultan papağanlarının kızgınlık döneminde kuyruğunu havaya kaldırıp başını öne eğme ve çömelme gibi davranışlar sergilediğini öğrendim. Sindiriim sorunu geçmiyorsa veterinere gitmenizde fayda var. Kedi köpek bakan veteriner değil de kuştan anlayan bir veterinere götürün.
Kuyruğunu havaya kaldırıp basını ve göğsünü tüneğe koyuyor bazen ama sanki canı yanıyor gibi

Kuyruğunu havaya kaldırıp basını ve göğsünü tüneğe koyuyor bazen ama sanki canı yanıyor gibi
Ne zamandır yapıyor bunu. Sanki yumurtlamak üzereymiş hareketi gibi. Ama dediğim gibi kuştan anlayan bir veterinere götürün.

Kuvvetle muhtemel yumurtlama hazırlığında erkeği var mı ?

Sultan papağanı kafasını eğip kuyruğunu da kaldırıyorsa ve sesler çıkartıyorsa çiftleşmek istediğini gösterir. Acı çekiyormuş gibi anlaşılabilir dışarıdan ama dişi sultan papağanları böyle yapar. Kızgınlık dönemine girmiş kuşunuz. Eşi yoksa eş alın.

Geri