Su Ilandaki Jumbolardan Hangilerini Almali?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Welli
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Site açılmıyor ya da ben göremiyorum

Ekli dosyalar

• Download (1).png
    Download (1).png
    382 KB · Görüntüleme: 32
Ben hic anlamam özellikler bakimindan gozume hitap edenleri soyluyorum beyazin arkasindaki mavili gri var oda guzel

Beyaz gri karisimi bendede var kirli beyaz gibi lutinolari bende begeniyorum gri erkek de guzel son resimdeydi galiba

Fotograflar 1. Parti:

Ekli dosyalar

• $_57(1).JPG
    $_57(1).JPG
    87.4 KB · Görüntüleme: 32
  • $_57(2).JPG
    $_57(2).JPG
    45.6 KB · Görüntüleme: 28
  • $_57(6).JPG
    $_57(6).JPG
    35.2 KB · Görüntüleme: 31
  • $_57(4).JPG
    $_57(4).JPG
    86.3 KB · Görüntüleme: 31
  • $_57(3).JPG
    $_57(3).JPG
    87.4 KB · Görüntüleme: 26
  • $_57(5).JPG
    $_57(5).JPG
    90.8 KB · Görüntüleme: 33
  • $_57(7).JPG
    $_57(7).JPG
    70 KB · Görüntüleme: 27
  • $_57(8).JPG
    $_57(8).JPG
    53.4 KB · Görüntüleme: 26
  • $_57(9).JPG
    $_57(9).JPG
    70 KB · Görüntüleme: 27
  • $_57(10).JPG
    $_57(10).JPG
    37.3 KB · Görüntüleme: 26
Fotograflar 2. Parti:

Ekli dosyalar

• $_57(12).JPG
    $_57(12).JPG
    62.7 KB · Görüntüleme: 26
  • $_57(11).JPG
    $_57(11).JPG
    65.5 KB · Görüntüleme: 28
  • $_57(13).JPG
    $_57(13).JPG
    87.2 KB · Görüntüleme: 26
  • $_57.JPG
    $_57.JPG
    40 KB · Görüntüleme: 26
Hocam bence gri ve maviler güzel. Ek olarak sormak gerekirse burdan sipariş etmen sonucunda (Türkiyede yaşıyosun varsayıyorum) ne kadar tutuyor fiyat olarak ve nasıl teslim alıyosun? Çok merak ettim açıkçası

Part 1 de attığımız resimlerden 1,2 ve son resimdeki kuşları güzel tabi yaşları ve sağlık durumlarını kontrol etmeniz lazım bu arada kaç para istiyolar kuşlara

http://www.muhabbetkusu.com.tr/attachments/_57-5-jpg.5979/
http://www.muhabbetkusu.com.tr/attachments/_57-5-jpg.5979/ Her ikiside güzel aşağıda olanların fakat solda ki daha ttalı sağda ki daha sert.

Benim fikrim en iyileri bunlar görünüş ve kafa yapısı olarak. Araya showlardan hariç jumbolarda karışmış dikkat edin :D

Show ve jumbo farki nedir ki? Su fotodaki kus benim kusum mesela, bu nedir? Not: Kafadan kuyruga boyu 24 cm.

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    359.8 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1058 (1).JPG
    IMG_1058 (1).JPG
    468.3 KB · Görüntüleme: 19
Show ve jumbo farki nedir ki? Su fotodaki kus benim kusum mesela, bu nedir?

Show kuşlar kafa yapısı ve irilik olarak jumbolardan daha büyüktürler. En iri cins show jumbo oluyor. Sakal yapıları ve tüyleri daha kabarık ve kafaları daha büyüktür. Jumbolar ise show jumbolara oranla daha atletik ve kafa yapıları daha yuvarlağımsı haldedir. Sakalları daha az yana açılır gibi bir kaç belirgin özelliği var. Sizin attığınız bu kuş daha çok show jumbo gibi duruyor, Jumbodan daha iri duruyor. Umarım anlatabilmişimdir ve hatalı kısımlar olabilir varsa eğer affola.

Show kuşlar kafa yapısı ve irilik olarak jumbolardan daha büyüktürler. En iri cins show jumbo oluyor. Sakal yapıları ve tüyleri daha kabarık ve kafaları daha büyüktür. Jumbolar ise show jumbolara oranla daha atletik ve kafa yapıları daha yuvarlağımsı haldedir. Sakalları daha az yana açılır gibi bir kaç belirgin özelliği var. Sizin attığınız bu kuş daha çok show jumbo gibi duruyor, Jumbodan daha iri duruyor. Umarım anlatabilmişimdir ve hatalı kısımlar olabilir varsa eğer affola.

Tesekkürler, aslinda dogru diyorsunuz. Bir cok yerde jumbo ve show jumbo icin ayni denmis türkce kaynaklarda fakat Almanca'da bunun icin ayrim var, bence Türkce'de de olmali. Dediginiz gibi, tüy yumagi sisko tip ile az tüylü atletik vücutlu tip ayni degil o yüzden ayni sekilde de adlandirilmamali.

Tesekkürler, aslinda dogru diyorsunuz. Bir cok yerde jumbo ve show jumbo icin ayni denmis türkce kaynaklarda fakat Almanca'da bunun icin ayrim var, bence Türkce'de de olmali. Dediginiz gibi, tüy yumagi sisko tip ile az tüylü atletik vücutlu tip ayni degil o yüzden ayni sekilde de adlandirilmamali.

Aslında ayrım var show deniliyor her yerde de böyle sanırım ama tabi üreticiler bazen daha fazla para kazanmak için bu yöntemlere başvurabiliyor

Aslında ayrım var show deniliyor her yerde de böyle sanırım ama tabi üreticiler bazen daha fazla para kazanmak için bu yöntemlere başvurabiliyor

Anliyorum, ben siz yazdiktan sonra söyle bir büyük forumlara bakindim ve baya israrla jumbo ile show jumbo'nun ayni oldugu falan sayfalarca savunulmus, neyse ki göz var nizam var, farklari görülüyor. :)

Geri