Su içmiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Okay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Okay

Yeni Üye
Merhaba yeni yavru bir kuşum var pazar gününden beri bizimle o günden bu yana gündüzleri sürekli ilgilenip gözlemliyorum su içmiyor kesinlikle ayağında da bir sakatlığı var onu iyileştirmeye çalışıyoruz yem yemesi gayet iyi bir yandan da alışsın diye elden yediriyoruz hatta bal ve fındık fıstık badem robottan geçirip güzel bir nama yaptım bugün onuda yemeye başladı ama hiç su içmiyor suluğu gagasına değdiriyorum kafasını sallıyo bu şekilde susuz yaşar mı bilemedim ?

Merhaba yeni yavru bir kuşum var pazar gününden beri bizimle o günden bu yana gündüzleri sürekli ilgilenip gözlemliyorum su içmiyor kesinlikle ayağında da bir sakatlığı var onu iyileştirmeye çalışıyoruz yem yemesi gayet iyi bir yandan da alışsın diye elden yediriyoruz hatta bal ve fındık fıstık badem robottan geçirip güzel bir nama yaptım bugün onuda yemeye başladı ama hiç su içmiyor suluğu gagasına değdiriyorum kafasını sallıyo bu şekilde susuz yaşar mı bilemedim ?
Benim de kuşumun benimle birlikte 5. Günü 4. Günden sonra su içmeye başladı yerini yadırgıyordun yabancılamıştır endişelenmene gerek yok

5-4 gün su içmeyen kuş ölür zaten o içiyodur siz fark etmiyosunuzdur siz varken husursuzdur ondandır.

Çok fazla su içmedikleri için size denk gelmemiştir.Ancak mamaya bal katmamanızı tavsiye ederim Şeker veya tatlı türü besinler zararlıdır.

Öyle mi bal doğal olduğu için faydalı olduğunu okumuştum ama dokunmaz inşallah

Dışkısı sulu bir kuşum var ishal olmuş ve ilacını suyuna katsam da içeceğinden emin olamıyorum birkaç yudum alıyor başka da içmiyor.

Suluğa ilacı kattıktan sonra suluktan şırıngayla çekip ağzına damlatsam nasıl olur?

Olmaz. Kuşun ne kadar ihtiyacı varsa o kadar içer. Ilacın sudaki yoğunluğunu da buna göre ayarlamak gerekir

Geri