Stresli eftelya

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emrah37
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emrah37

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 5-6 yaşındaki erkek kusuma kizisiyor diye 8 ay önce bi tane dişi aldım ilk başlarda erkek korkudan kafesin dibinde duruyordu şimdi uzaktan uzağa opusuyorlar sık sık olmasada kısa süreli yanyana geliyorlar bir defasında şunu farketdim erkek dişinin ağzına kustu neyse benim asıl sorum şu dişi çok stresli yemligi boşaltıyor kafesin altinda gazete kağıdını kaldırıyor gecenlerdede ayağındaki tüyleri yolmus stresli olduğu içinde erkek çok korkuyor kızın gagasi yeni kahverengi oldu yuvalik taksam kızın stresini alirmi çünkü erkek yaklasamiyor ona birde erkek insan canlısı dişisi çok kıskanıyor

Merhaba arkadaşlar 5-6 yaşındaki erkek kusuma kizisiyor diye 8 ay önce bi tane dişi aldım ilk başlarda erkek korkudan kafesin dibinde duruyordu şimdi uzaktan uzağa opusuyorlar sık sık olmasada kısa süreli yanyana geliyorlar bir defasında şunu farketdim erkek dişinin ağzına kustu neyse benim asıl sorum şu dişi çok stresli yemligi boşaltıyor kafesin altinda gazete kağıdını kaldırıyor gecenlerdede ayağındaki tüyleri yolmus stresli olduğu içinde erkek çok korkuyor kızın gagasi yeni kahverengi oldu yuvalik taksam kızın stresini alirmi çünkü erkek yaklasamiyor ona birde erkek insan canlısı dişisi çok kıskanıyor

Ekli dosyalar

• IMG-20170608-WA0000.jpg
    IMG-20170608-WA0000.jpg
    146.5 KB · Görüntüleme: 17
eş olamamış olabilirler. erkek dişiyi kendi mi seçti?

birbirlerine yem kusmaları eş tuttukları anlamına gelmiyor maalesef

eş olamamış olabilirler. erkek dişiyi kendi mi seçti?
Yine aynı sıkıntı olacağını düşünüyorum çünkü uzun süre yanliz yaşamış disiyi ilk aldigimdan şu zamana kadarki dönemde baya birbirine alistilar ama dişi çok stresli ve bunu yuvası olmadığı için diye düşünüyorum yarın yuva geliyor bakalim

Kuşları 1 hafta ayır. Yuvalığı erkeğin kafesine tak. 1 hafta sonra dişiyi erkeğin yanına koy

Stres için Probiyotik kullanın. Elma da strese iyi gelir Yulaf ağırlıklı besleyin. Arada da multi vitamin verin. Dişi kızgınsa ve yumurtlamaya meyilliyse eşleşse de eşleşmese de veya yuvalık taksanız da takmasanız da yumurtlar. Ayrıca Dış parazit sorunu da olabilir ense derilerine 1 damla Avimec damlatın. 1 hafta sonra tekrarlayın.

Stres için Probiyotik kullanın. Elma da strese iyi gelir Yulaf ağırlıklı besleyin. Arada da multi vitamin verin. Dişi kızgınsa ve yumurtlamaya meyilliyse eşleşse de eşleşmese de veya yuvalık taksanız da takmasanız da yumurtlar. Ayrıca Dış parazit sorunu da olabilir ense derilerine 1 damla Avimec damlatın. 1 hafta sonra tekrarlayın.
Dış parazıti olduğunu düşünüyorum avispray kullaniyorum yanlız yumurtlamak için yer arıyor az önce aklı yemligin içine girmeye çalıştı giremeyince tekrar agrasif davrandı erkek çok istekli yanlız dişi böyle olunca korkuyor yarın yuvaları geliyor duzelecegini düşünüyorum

Ayrica vitamin icin avılın ve minareli içme suları var mesela erkekle ilgilendigimiz zaman çok kıskanıyor erkek istekli kızda istekli ama kızın sinirli olması erkeği korkutuyor

Geri