Sorunu ne nasil anlarim?

Sarı limon

Yeni Üye
İkitane muhabbet kusum var biri mavi digeri sarı yavrulardi aldiklarimda 3 aylik falandi ocak ayinda almistim aldigim gunden beri mavi olan sarıyı gagaliyor surekli bagirtiyordu baslarda cok korkuyordum zarar verecek diye ama zanla alistim ara sira yapmaya devam etti zmaan zaman ayirdim onlari farkli kafeslere koydum ama birbirlerini istediler dayanamadim birlestirdim ama yine devam etti gagalamaya neyse yine de en canli en civil civil kusum sariydi yedigi dayaklara ragmen en son uc hafta kadar oluyor kusum ucarken cok fena duvara carpti cok fena sersemledi bi sure kendine gelemedi sonra biraz toparlandi ama eski nesesi yoktu artik birkac gun sonra sabah bi baktim hayvan kafa yerde gozu kapali sadece nefes aliyor hic kipirdamiyor hemen bi kuscuya goturdum adam cok dayak yemis dedi bende duvara carpti bikac gun once dedim boyun damarlari zedelenmis dedi ilac verdi agzina bir yudum iki gune duzelir dedi eve geldik gercekten de iki gune duzeldi hayvan ama eskisi gibi degil ucamiyor ucmaya kalktiginda kendini vuruyor yani yeni dogmus gibi sersemlik var hala cok tuhaflasti surekli cikcik cik ses cikariyor asiri korkuyor cani yaniyo gibi nesi var nasil anlarim ya

Kuş travma geçirmiş, acaba stresten mi böyle diye düşündüm. Tedavisi bitti değil mi? Bol bol ilgi gösterin. Üstündeki stresi atsın.

Kuş zaten duvara vurunca baya bir darbe almış belki bir ödem oluştu.belki kafa travması bunu bilemeyiz geçmiş olsun yemesinde içlerinde sıkıntı yoksa guz4l bir besin takviyesi yapın

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş zaten duvara vurunca baya bir darbe almış belki bir ödem oluştu.belki kafa travması bunu bilemeyiz geçmiş olsun yemesinde içlerinde sıkıntı yoksa guz4l bir besin takviyesi yapın

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Besin takviyesi derken neler onerirsiniz

Nasil yapabilirim gostermek isterim yaptigi hareketleri anlarsiniz belki ne sorunu oldugunu anladigim kadariyla profesyonelsiniz ben anlamiyorum halinden ve cok uzuluyorum ona yardimci olamadigim icin
Youtubea yükleyebilirsiniz adsız bir profil açıp. Mobilden de yüklenebiliyor ancak nasıl olduğu konusunda bilgim yok maalesef. En olmadı tarif edin.

Youtubea yükleyebilirsiniz adsız bir profil açıp. Mobilden de yüklenebiliyor ancak nasıl olduğu konusunda bilgim yok maalesef. En olmadı tarif edin.
nasil anlatayim bilmiyorum tuhaf bi hallerde eskiden cok neseli cok harrketli bıcır bıcır bi kusdu o hallerinden eser yok surekli cani yaniyor gibi ses cikariyo hal ve hareketleride oyle sorunu neresi anlayamiyorum ya kuscuya goturcem yine yardimci olur insallah

Birde poposunda bir sorun var gibi geldi bana popo kisminda tuy olmamasi normalmi diger kusumda tuh var komple poposu gozukmuyor bunun popo kismindaki tuyler yok olmus bide sanki poposundan çıt çıt ses geliyor gibi emin degilim tam ama gagasindan cikacak bi çıt sesi degil yani surekli aci cekiyor ya dayanamiyorum cik cik cok ince ve kısık bir sesle cik cik yapiyo surekli

Birde poposunda bir sorun var gibi geldi bana popo kisminda tuy olmamasi normalmi diger kusumda tuh var komple poposu gozukmuyor bunun popo kismindaki tuyler yok olmus bide sanki poposundan çıt çıt ses geliyor gibi emin degilim tam ama gagasindan cikacak bi çıt sesi degil yani surekli aci cekiyor ya dayanamiyorum cik cik cok ince ve kısık bir sesle cik cik yapiyo surekli
Fotoğraf atar mısınız?

Geri