Sorunlu Dışkılar hakkında

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ömer1806
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ömer1806

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba
Evimde 1 çift birde tek kuş olmak üzere 2 kafes var. Yaklaşık 2-3 haftadır çift olan dişi kuşumla tek olan erkek kuşumun dışkılarında sorun var.Sulu ve iz bırakan dışkıları var aşağıda kuşların ayrı ayrı dışkı resimlerini ve bu zamana kadar kullandıgım ilaçları yazacam. Şimdi ezbere ilaç kullanmışsın diyen arkadaşlar olacak malesef yaşadığım yerde hep büyükbaş veterineri mevcut doğru düzgün ilaç bile yok

Tek olan erkek kuş 3-4 aylık ve 2 aydır bende geldiğinden beri kilo almıyor yem ve maması kaliteli yeme içmesinde sorun yok ele alışık
4 Gün Sulphamezathine kullanıldı en ufak bir değişiklik olmayınca kesildi
Probiyotik ve vitamin desteğinden sonra
Suluktan yarım suluğa 3 damla mikostatin + 3 damla Flagly kullanıldı bundada en ufak değişim olmadı ve kesildi
Şuan kuşa 2 gündür avi diar veriyorum sorun devam ediyor.

Çift kuşlarımdan Erkek kuşumla eş tutmayan dişi kuşumun yerine değiştirdiğim Dişi kuş 1 yaşında geleli 1 ay oldu ve eş tuttular erkek kuşumla ,aşağıda linkini atacagım örnek videodaki gibi 3-4 sefer hareket ettiğini gördüm ve sulu dışkılama vardı bir kezde kafese daldarı topu şeklinde bir topak kusmuş akşam farkettim sindirilmemiş yemler vardı topakta ve yem tanelerinin aralarında kireç gibi bir toz vardı yemler birbirine yapışıktı kurudugu için kokup kokmadığını anlayamadım
4 gün fungistop verildi kusma olduğu için ve dışkıda en ufak bir değişim olmadığı için devam edemedim aslında 7 güne tamamlayacaktım.
Vitamin Probiyotik verildi
Şuan bu kuşada 2 gündür avi diar veriyorum sorun devam ediyor.

@Recai SULAMİS

Kusma bir kez oldu kuşun ağız kısmında koku yok ancak videodaki hareketi yaptıgını gördüm 4-5 sefer ve aşağı yukarı 10 kez tekrarlıyor bu hareketi.
Ancak dışkılar bozuk gibi diğer ufak kuşunda dışkıları sadece sorunlu

Tam emin değilim sanırım tünekte beklerken yapıyor. Ancak Fungi stop verdim ve ilk mesajda bahsettiğim topak şeklinde kusması olduktan sonra bir kez gördüm akşamdan akşama eve gidiyorum fazla gözlemliyemedim. Elimde eski kuşlar için aldığım baya bir ilaç var
Mikostatin-Flucan-Zolax-Enrocure%10-Sitraks-Fungi Stop-Sulphamezathine-Ge Oral-Vilmektin-Vitaform-Flagly gibi

Ayrı duran erkek kuşa flagly ve mıkostatin 4 gün verildi ve değişim olmadı. Kusma yok sadece dışkıları bozuldu kuşa 4-5 küçük yaprak nane verdim ertesi günde suluğun içme yerine 2 damlşa elma sirkesi damlattım dışkı bozukluğu başladı bu günde kuş 3.5 aylık tüy dökümüne girdi sanırım tüy döküyor.

Diğer kafesteki çift kuştan dişi olan kuşun dışkıları sulu ve agzını açıp boynunu ileri dogru uzatıp yutkunuyor 4-5 kez gördüm ve bir kez kafes dıbınde daldarı topu buyuklugunde kurumus darı topagı buldum kusmus fungi stop kullandıgım esnada oldfu bu sonrasında kusma hareketi yaptıgını görmedim şuan entrobac probıyotık veriyorum 2 gundur iki kafesede

Ayrı duran erkek kuşa flagly ve mıkostatin 4 gün verildi ve değişim olmadı. Kusma yok sadece dışkıları bozuldu kuşa 4-5 küçük yaprak nane verdim ertesi günde suluğun içme yerine 2 damlşa elma sirkesi damlattım dışkı bozukluğu başladı bu günde kuş 3.5 aylık tüy dökümüne girdi sanırım tüy döküyor.

Diğer kafesteki çift kuştan dişi olan kuşun dışkıları sulu ve agzını açıp boynunu ileri dogru uzatıp yutkunuyor 4-5 kez gördüm ve bir kez kafes dıbınde daldarı topu buyuklugunde kurumus darı topagı buldum kusmus fungi stop kullandıgım esnada oldfu bu sonrasında kusma hareketi yaptıgını görmedim şuan entrobac probıyotık veriyorum 2 gundur iki kafesede
Kuş tüyden çıktıktan sonra tedaviye başlayalım. Sitraks ile enrocure elinizde var onları kullanıcaz..

Dişi kuşa da 2 gün sitraks verelim. Tam dolu suluğa 6 damla. 2 gün. Ardından tekrar bakalım dışkılara..

Tamam hocam şimdi eşi erkek kuşada verelimi sitraskı hocam ayırdığım zaman evde durulmuyor gürültülerinden birde dişi ayrılınca hiç bişey yeyip içmiyor uzunca süre erkek kuşada versek çünkü sürekli birbirlerine kusuyorlar.
Diğer yavru kuş içinde enrocure var tüyden çıkınca kullanırız.

Tamam hocam şimdi eşi erkek kuşada verelimi sitraskı hocam ayırdığım zaman evde durulmuyor gürültülerinden birde dişi ayrılınca hiç bişey yeyip içmiyor uzunca süre erkek kuşada versek çünkü sürekli birbirlerine kusuyorlar.
Diğer yavru kuş içinde enrocure var tüyden çıkınca kullanırız.
Tamamdır kullanabilirsiniz.

Geri