Sorun ne!? çözüm bulamadım!

Yavuzzz68

Yeni Üye
Öncelikle S.a
1çift muhabbet kuşum var.önce erkek kuşu 1-2 ay sonra dişiyi aldım.
Dişi de erkekte 1yaşını geçtiler ve yaklaşık 9-10aydır aynı kafesteler. Daha hiç çiftleştikLerni görmedim birbiriyle anlaşmalarında sorun yok gayet cilveleşiyorlar yem kusuyor erkek. Nijer, mama, suya vitamin, dal darı, minarel taşı vb. Hiç bir eksikler yok. İnt den kuşları üretimde yapılması gerekenleri takip eden biriyim yani sürekli rahatsız etmiyorum.
Kafes gayet geniş sessiz odadalar. 2kez ayırma yöntemi denedim 2.sinde 1tane yumurta aldım ancak 1hafta boyunca bekledim dişi yumurtaya yatmadı kontrol ettiğimde ise boş olduğunu anlayıp çıkardım 3-4 aydır dişide herhangi bir kızışma olmuyor. Kuşlarımı hediye olduğu için değiştirmek istemiyorum ama yavru almayıda istiyorum ne yapmam lazım?? Yardımcı olursanız sevinirim

Erkek yumurtayı dölleyemiyor sanırım bunun bikaç nedeni oluyor bildiğim kadarıyla:
1.Erkeğin popo tüyünün çok uzun olması spermin dişi vücuduna girememesi (tüyleri hafif kısaltmak çözümü)
2.Erkeğin yada dişinin üreme hücreleri kalitesiz olması (e vitamini takviyesi yapabilirsiniz. Hatta nekton e ve nekton s adlı 2 profesyonel vitamin var suya karıştırılıyo hem kızıştırmaya hem sağlıklı yavruya hem de kaliteli üreme hücreleri olmasına yarıyo)
3. Erkekde yada dişide çözümsüz bir sorun var (kısır gibi)

Hangisi olucağını daha tecrübeli ve profesyonel arkadaşlar karar versin ben pek bilmiyorum

Kanalıma abone olursanız sevinirim her türlü özel soruyu video altlarına yazabilirsiniz

Erkek yumurtayı dölleyemiyor sanırım bunun bikaç nedeni oluyor bildiğim kadarıyla:
1.Erkeğin popo tüyünün çok uzun olması spermin dişi vücuduna girememesi (tüyleri hafif kısaltmak çözümü)
2.Erkeğin yada dişinin üreme hücreleri kalitesiz olması (e vitamini takviyesi yapabilirsiniz. Hatta nekton e ve nekton s adlı 2 profesyonel vitamin var suya karıştırılıyo hem kızıştırmaya hem sağlıklı yavruya hem de kaliteli üreme hücreleri olmasına yarıyo)
3. Erkekde yada dişide çözümsüz bir sorun var (kısır gibi)

Hangisi olucağını daha tecrübeli ve profesyonel arkadaşlar karar versin ben pek bilmiyorum

hiç çiftleştiklerini görmediğim için kısır olmama ihtimalini düşünemedim daha
Tüyleri makasla kesmenin herhangi bir sakıncası olur mu dişinin de tüylerini kesmeme gerek var mı
nekton u deneyecem teşekkürler yardım için

Sürekli dinletin . Karışık bazen üretim hane sesi dinletin kendilerini sürüde hissetsinler

Sürekli dinletin . Karışık bazen üretim hane sesi dinletin kendilerini sürüde hissetsinler

Geri