Sonunda yavrular çıktı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hkty
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hkty

Yeni Üye
albino olduğu için cinsiyetinde bizi yanıltıp oğlum diye 3 sene baktığımız reis adlı kusun dişi olduğunu öğrenmemizle başladı herşey yanına dişi almıştı Gül gibi geçiniyorlardı ta ki kızana girene kadar :)
Neyse cok uzatmayayım yeni birer eş aldık iki kızımıza da..
şimdi reisin yavrusu oldu. Tabi ki soracağım sorular var acemiyiz..
1. Yuvalığı temizlemeli miyim? Kokumuz geçerse yavrulara zarar verebilirmiş.ondan hiç dokunmadım. Temizleyeceksem altına bisey koymalı mıyım?
2. Bu yavruların beslenmesini anladım anne baba besliyor kursak dolu. Tuvaletlerini yapıyorlar mı bir yavrunun alt kısmında da kursak gibi bir şişkinlik var ?

Yuvanın içler acısı durumu

Ekli dosyalar

• 30E8B13E-1161-42B2-B104-A7C6C2AF431B.jpeg
    30E8B13E-1161-42B2-B104-A7C6C2AF431B.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 52
1-Yuvalığın içine hamster talaşı koyabilirsiniz azar azar . Yuvalığın içindeki kıl gibi şeyler yavrulara zarar verebilir. Onları alsanız iyi olur.
2-Anne baba besliyorsa sıkıntı yoktur. Şişlik anormal bir şişlik mi ?

1-Yuvalığın içine hamster talaşı koyabilirsiniz azar azar . Yuvalığın içindeki kıl gibi şeyler yavrulara zarar verebilir. Onları alsanız iyi olur.
2-Anne baba besliyorsa sıkıntı yoktur. Şişlik anormal bir şişlik mi ?

Tamam alıyorum onları Kusu aldığımız yerden yumurtaların yanına koyun diye vermişlerdi.
Yani ilk defa yavrum oluyor normal mi bilmiyorum fotoğraf da çekemiyorum hep yüzüstü duruyorlar.
Netten bulup ekledim o asagıda şişlik kısmı normal mi ?

Ekli dosyalar

• 53DAEC36-6419-460E-82D0-400D1776DE80.jpeg
    53DAEC36-6419-460E-82D0-400D1776DE80.jpeg
    71.6 KB · Görüntüleme: 37
Yuvalığı merak ettim ben. Girişi çok mu yüksek öyle duruyor

Tamam alıyorum onları Kusu aldığımız yerden yumurtaların yanına koyun diye vermişlerdi.
Yani ilk defa yavrum oluyor normal mi bilmiyorum fotoğraf da çekemiyorum hep yüzüstü duruyorlar.
Netten bulup ekledim o asagıda şişlik kısmı normal mi ?
Normal olduğunu düşünüyorum. İlk defa yavrunuz oluyorsa normal şişlikler size garip gelebilir.

Öncelikle maşallah demek lazım yavrucaklara. Benim gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı yok gibi Allah sağ salim büyütmeyi nasip eder inşallah

Evet diski yapar yavru buyudukce diskida buyur. Hocam kabuklari alin yuvadan zarar vermesin yavrulara. Cunku sivri yada keskin oldugu icin zarar verebilir, Allah korusun. Maşallah bu arada anali babali büyüsünler :D

Geri