Sonunda ayırdım... Umarım işe yarar...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan CELAL84
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CELAL84

Yeni Üye
Şubat ayı itibariyle sahiplendiğim mubişlerimin çiftleştiklerine hiç şahit olmadım. Denemediğim iki alternatif kalmıştı. Erkeği (Mavi renkli olan) yeni aldığım kafese koyup ikisini ayırdım. Dişinin (Sarı renkli olan) kafesinde de yuvalık hala takılı fakat girişi kapalı. 3 veya 4 hafta bu şekilde bekletip dişiyi erkeğin kafese koyucam. Umarım işe yarar, yoksa son çare eş değiştiricem. İkisine ayrı ayrı eş de tutturabilirim veya tekine eş tutturup diğerinden vazgeçebilirim. Hadi hayırlısı bakalım. İlk fotoğrafı ayırmadan önce çekmiştim, ikincisi ise ayırdığım hali.Sizlerin tavsiyesi olursa memnun olurum.
01.jpg 02.jpg

Yavru besleyen muhabbet kuşu sesi dinletin fırsat buldukça gaza geleceklerdir.

Yavru besleyen muhabbet kuşu sesi dinletin fırsat buldukça gaza geleceklerdir.
Ayirma taktigi ise yariyor.

Selcuk bey, ciftlesen ve yavru besleyen kus sesi dinlettim disi ilk defa yuvaya girdi. Hergün dinleteyimmi sizce? Öneriniz nedir

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Fırsat buldukça dinletin. İlk yumurta gelene kadar.

Şubat ayı itibariyle sahiplendiğim mubişlerimin çiftleştiklerine hiç şahit olmadım. Denemediğim iki alternatif kalmıştı. Erkeği (Mavi renkli olan) yeni aldığım kafese koyup ikisini ayırdım. Dişinin (Sarı renkli olan) kafesinde de yuvalık hala takılı fakat girişi kapalı. 3 veya 4 hafta bu şekilde bekletip dişiyi erkeğin kafese koyucam. Umarım işe yarar, yoksa son çare eş değiştiricem. İkisine ayrı ayrı eş de tutturabilirim veya tekine eş tutturup diğerinden vazgeçebilirim. Hadi hayırlısı bakalım. İlk fotoğrafı ayırmadan önce çekmiştim, ikincisi ise ayırdığım hali.Sizlerin tavsiyesi olursa memnun olurum.
Ekli dosyayı görüntüle 14739 Ekli dosyayı görüntüle 14740
Bu taktik bence çok iyi ben es olamayan kuslari ayırdım disi tek kafeste iyice kizisti ve başka bi erkeğin yanına koydum elimin üstünde ciftlestiler tabi ele alışkın ikiside yeni es tuttular

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuvalığın erkeğin bulunduğu kafeste açık şekilde durması gerek diye biliyorum ben. Erkek o kafeste hakimiyet sağlayacak ve dişi yanına gelince inşallah bişeyler olacak

Geri